Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na víkend: Za uměním, pohádkou a chutí

Tento víkend můžete ochutnat několik desítek druhů čokolád, vžít se do kůže Arabely, poznat nitro umělce Jana Saudka a nakonec si odpočinout při pochodu za pohádkovým Rumcajsem.

Zdroj: Kudy z nudy Čokoládový festival v Praze

Kdy a kde: 28. března 10:00 - 30. března 2014 20:00, Galerie Harfa, Praha 9, vstup: zdarma, více na www.cokoladovashow.cz

Proč se tam vydat: Čokoládový Festival 2014 v Praze, pořádaný agenturou ChrisFromParis, je jedinečnou událostí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, pochutnat si a případně se i přiučit vaření s čokoládou.

Podrobnosti: Návštěvníci se mohou těšit např. na kulinářské přehlídky šéfkuchařů, kde mohou zhlédnout přípravu rozličných dezertů, ale také méně obvyklých jídel. Inspiraci pro ozvláštnění jídelníčku dodá kulinářská exhibice Ilony Dostálové, autorky kuchařky „Přirozeně bez lepku a bez mléka“. Ve výstavní části festivalu bude k vidění bezmála 1.000 obalů čokolád z celého světa, které pro účely akce zapůjčil Stanislav Kramský. Výstavu pak doplní historické předměty, filmové dokumenty a fotografie, vztahující se k výrobě čokolády, či obrazy malované hořkou, bílou a barevnou čokoládou štětcem a špachtlí na plátno, jež pochází z ateliéru umělce Vladimíra Čecha, přezdívaného „český Picasso“. Vystaveny budou krajiny, portréty známých osobností a zátiší. Tato kolekce čokoládových obrazů má ušlechtilé poslání: rozvíjet tvořivost a fantazii, ničit zábrany a burcovat návštěvníky k pozitivnímu a tvořivému životu.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Prožijte Velikonoce v katedrále!

Největšími z křesťanských svátků jsou Velikonoce, které oslavují vzkříšení Ježíše Krista. Středem těchto oslav v duchu křesťanských tradic bude v…

Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU