Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na víkend: Z pohádky do historie

Máte rádi vzpomínky na minulost? Pak právě pro vás jsou tento víkend připraveny hned dvě akce, které vás zavedou do naší historie. A k tomu je pro děti připraven pohádkový les. Kam se vydáte?

Zdroj: Kudy z nudy HRA NA BAROKO NA ZÁMKU LOUČEŇ

Kdy a kde: 3. května 10:00 - 3. května 2014 17:00, Zámek Loučeň, časová náročnost: 1 hod., info o ceně a další podrobnosti na www.zamekloucen.cz

Proč se tam vydat: Zámek Loučen v sobotu rozezní cinkot zbraní. Odvážní muži, lesklé kordy, barevné uniformy, to je vzrušující podívaná, které neodolají dámy ani pánové. První májová sobota se na Loučeni tradičně odehrává v duchu velké kostýmované slavnosti, letos s názvem HRA NA BAROKO.

Podrobnosti: Společně s knížecím párem, Hugo Maxmiliánem Thurn-Taxis a jeho chotí, Almériií Belcredi, se na Loučeni vypravíme o dvě století zpátky. Historické romány Alexandra Dumase v polovině 19. století (tj. v době, kdy právě kníže Hugo Maxmilián s kněžnou Almeriií na Loučeni žili) dychtivě četli příslušníci všech společenských vrstev, a nejen děti si hrály na hrdiny z těchto románů. Tři mušketýři byli ikonou a fenoménem, stejně jako je dnes třeba Harry Potter. Není divu, že si zámecké panstvo uspořádalo slavnost, při které se vše bude točit kolem mušketýrů, zbraní a krásných dam.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky