Kam na výlety s kočárkem Čechy

Knihu vydalo nakladatelství Albatros.

Okouzlila nás nej- tipy na úžasné výlety, ale také svěžím stylem psaní, skvělým servisem - je doslova nabitá informacemi o otevíracích dobách, internetovými odkazy apod., pohádkami, hrami, fotografiemi, ilustracemi a optimismem:-)

Knížka zdaleka není určena jen rodičům s malinkými dětmi v kočárku. Je i pro ty s většími dětmi, které už samy chodí, chtějí se bavit a ledasco se dozvědět.

Tip redakce: publikace Kam na výlety s kočárkem Morava.

Využijte akce, cestopisy jsou v Albartosu aktuálně s 25% slevou!

Až na kraj Světa (aneb od zámku v Třeboni k Schwarzenberské hrobce)

Trasa: Třeboň - rybník Svět - Schwarzenberská hrobka

Délka: 2,5 km, asfaltová a zpěvněná cesta

Proč se tam vydat: Od nádherného renesančního zámku v Třeboni, sídla Petra Voka, posledního z Rožmberků, vás výlet zavede k Schwarzenberské hrobce, ležící u rybníka Svět. Putování krajinou dvojí oblohy, té skutečné a té, která se zrcadlí na hladině rybníka, mohou vám i vašim dětem zpestřit vodní radovánky, plavba po rybníku na lodích, výlov rybníka, návštěva zámku nebo moderní expozice, věnované okolní přírodě.

Za pokladem na Kamencovém jezeře a bizoními bratry... (aneb Toulky Chomutovem)

Trasa: okolí Chomutova

Délka: individuální, zpevněné komunikace a lesní cesty

Proč se tam vydat: Vyvolává ve vás představa návštěvy Chomutova udivené pozdvižení obočí? Pokud jste zaregistrovali tento typ tělesné reakce, je to zřejmě proto, že se obáváte konfrontace s krajinou zdevastovanou těžbou uhlí. Buďte klidní, navštívíte skutečně krásné přírodní scenérie. V Podkrušnohorském zooparku na vás v unikátně členěném přírodním prostředí čeká okolo 190 druhů zvířat. Najdete tu ovšem i hady, ptáky nebo opice. Děti jiště pobaví kontaktní zoo, četná zastavení s prolézačkami, houpačkami, hlavolamy či didaktickou zábavou.

Ve vydřím království... (aneb z Modravy na Čeňkovu pilu)

Trasa: Modrava - Turnerova chata - Antýgl - Čeňkova pila

Délka: 12 km, asfalt nebo lesní cesty

Proč se tam vydat: Výlet vás provede okolo krásné a divoké řeky Vydry. Děti i dospělé potěší nádherné scenérie, které vytváří její nespoutaný tok. A nejenom to, čeká vás malebná lidová architektura, jedinečné technické památky, občerstvení a dětská hřiště. Kdo jiný by mohl děti provázet na tomto výletě než vydra? Od Turnerovy chaty k Čeňkově pile sleduje červená značka tok Vydry, kolem naučné stazky věnované takzvaným kamenným mořím. Dále už na turisty čeká Čeňkova pila, významná technická památka, kterou si můžete prohlédnout i uvnitř.

Procházka s rozvázaným střevíčkem (aneb z Hluboké do ZOO Ohrada)

Trasa: Hluboká nad Vltavou - Zoo Ohrada

Délka: 2 km, snadná rovinatá cesta

Proč se tam vydat: Zámek Hluboká vás doslova omráčí svou pohádkovou atmosférou a děti přirozeně vtáhne do děje pohádky Pyšná princezna, která zde byla natočena. Zámek je považován za jedno z nejkrásnějších šlechtických sídel v Čechách. Od zámku se vydejte po žluté turistické značce vedoucí po hrázi Munického rybníka. Zhruba 15 km dlouhá cesta vás přivede k bývalému loveckému zámečku Ohrada. Najdete zde i zoologickou zahradu téhož jména. Chovají tu vodní ptáky, vydry, medvědy, pelikány a malé šelmy. Obzvláště lákavé jsou volně průchozí voliéry a expozice terarijních tvorů.