Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na víkend: Vláčky, vinobranní a festival světla

Máte plány na poslední zářijový svatováclavský víkend? Strávit jej můžete na Dni železnice v Břeclavi, na Karlštejnském vinobraní nebo v Olomouci za doprovodu světel.

Zdroj: Kudy z nudy Národní den železnice 2014 v Břeclavi

Kdy a kde: 27. září 2014, Břeclav

Proč se tam vydat: Letošní oslavy Národního dne železnice proběhnou v sobotu 27. září v Břeclavi. Připomínat budou 175. výročí drážní dopravy na našem území a těšit se můžete na pestrý program. České dráhy oslavují 175 let drážní dopravy na našem území a není náhodou, že letošní Národní den železnice se poslední zářijovou sobotu koná v Břeclavi. První trať, po níž na našem území jezdily vlaky, byla dráha z Vídně do Břeclavi zprovozněná 6. června 1839.

Podrobnosti: Na oslavy do Břeclavi vypraví České dráhy v sobotu protokolární vlaky: z Prahy pojede souprava ČD railjet, z Ostravy pendolino a z Brna, Bratislavy a Vídně parní vlaky. Oslavy svátku železnice začnou po příjezdu vlaků v 10:00. Prvních 30 tisíc návštěvníků dostane dárek. Ve Světě historie bude k vidění přehlídka nejkrásnějších historických lokomotiv i salonní vozy prezidenta T. G. Masaryka a G. Husáka. Jezdit budou parní historické vlaky. Moderní tvář železnice se představí v rámci sekce Svět změny. Prohlédnete si moderní lokomotivu ř. 380 ze Škody Transportation a projdete soupravu ČD railjet či rychlovlak Pendolino. Představí se kompletní „rodinka“ Regio. Víkendové rozptýlení nabídne Svět zábavy s bohatým kulturním programem. Rodiny se mohou zúčastnit závodu drezín. Pro děti bude připraven divadelní stan s železničními pohádkami, kinematovlak a slon Elfík. Letošní novinkou je wi-fi a relax zóna.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko.

Na stránkách Kudyznudy.cz na vás čeká přinejmenším 40 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu! 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Náramky z gumiček hýbou světem

Náramky z gumiček hýbou světem

Obyčejné gumičky se staly hitem. V éře tabletů a mobilů se to zdá až neuvěřitelné, ale děti po celém světě propadají pletací vášni a vyrábějí jeden…

Akční letáky