Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na víkend: Vepřové hody, hrad pod palbou a gulášfest

Poslední říjnový víkend se řada památek rozloučí se svými návštěvníky. Konají se také jedny z posledních „venkovních“ akcí. Tento víkend doporučujeme vepřové hody na zámku Staré Hrady. Na Horním hradě na Karlovarsku se seznámíte s palnými zbraněmi a v Mikulově ochutnáte guláš i víno.

Vepřové hody aneb Pohádkové posvícení na Starých Hradech

Kdy a kde: 25. října 2014, Staré Hrady

Proč se tam vydat: Tradiční lidová veselice bude připravena v sobotu 25. října na hradě a zámku Staré Hrady. Nedaleko Jičína nebude chybět domácí zabíjačka, guláš, jitrničky, jelítka, slivovice, posvícenské koláče a velký jarmark. Program bude připravený také pro nejmenší. Čekají je veselé jarmareční historky a písničky, soutěže a hry s princeznou i pohádkové odměny.

Podrobnosti: Po celý den navíc můžete navštívit netradiční prohlídkové okruhy hradu a zámku, kterými vás provedou živé pohádkové bytosti. V prohlídkovém okruhu Zámecké pohádkové sklepení uvidíte rodinku obra Zelijáše a jeho ženy Knedlindy, vodnické království, ledové a lesní království s tříhlavým drakem, pohádkové vězení i hladomornu. Na Hradní pohádkové půdě připravuje elixíry a lektvary mocný čarodrak. Půdu zabydlely čarodějnice a skřítkové. Čeká vás i čarodějná hospůdka, prádelna, mydlírna a nebo loupežnická hospůdka. Dospělým i dětem je určen prohlídkový okruh Hrad a zámek – Jak se žilo za císaře pána Františka Josefa I. Novinkou je na zámku Čarodějná dračí komnata.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko.

Na stránkách Kudyznudy.cz na vás čeká přinejmenším 40 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky