Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na víkend: Večer duchů, lampionová slavnost a Svatohubertská veselice

První listopadový víkend snad ještě bude přát štěstí venkovním akcím. Zveme vás na Svatohubertské slavnosti na zámku Loučeň nebo do olomoucké zoo na večer duchů. Lampionovou slavnost bude hostit bečovský hrad.

Svatohubertské slavnosti na zámku Loučeň

Kdy a kde: 1. a 2. listopadu 2014, Loučeň

Proč se tam vydat: Svátek patrona myslivosti svatého Huberta prožijete 1. a 2. listopadu v podzimem zbarveném zámeckém parku v Loučeni. Uvidíte zde ukázky tradic myslivosti.

Podrobnosti: Na 5. ročník Svatohubertských slavností plných veselí, myslivosti a hodování vás zve knížecí nadlesní Josef Schwarz. Návštěvníky zámku Loučeň čeká přehlídka jednotlivých typů loveckých psů a chybět nebude ani sokolnické vystoupení dravých ptáků. Těšit se můžete na poznávací soutěže pro děti nebo zvěřinové hody. V sobotu v 15:00 bude v zámeckém kostele Nanebevzetí Panny Marie připravena Svatohubertská mše. Uvidíte několik typů loveckých psů. Sobota je vyhrazena pro slídiče, mezi nimiž vyniká irský setr nebo gordon setr, v neděli pak bude den ohařů, mezi nimiž zaujímá hlavní roli čistě domácí plemeno, totiž český fousek. Chybět nebudou prohlídky zámku s Bílou paní a dětské prohlídky.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko.

Na stránkách Kudyznudy.cz na vás čeká přinejmenším 40 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Test: Víte, kdo koho zabil?

Test: Víte, kdo koho zabil?

Máme tu dušičkové období, tak snad neuškodí trocha černého vzpomínání. Asi každý ví, že někteří slavní lidé nezemřeli přirozenou smrtí. Znáte ale i…

Akční letáky