Hlučínské jezero nebo-li Štěrkovna

Lokalita: Opavsko

Proč se tam vydat: Ideální místo pro sport, zábavu a odpočinek.Ke koupání jsou k dispozici dva bazény, dětské brouzdaliště a samozřejmě i samotné jezero (jeho rozloha je úctyhodných 140 hektarů) s travnatými plážemi a pozvolným vstupem do vody. Pláže jsou vybaveny pro provozování sportovních aktivit jako je volejbal, tenis, fotbal, minigolf, ruské kuželky, stolní tenis,. Na jezeře je možnost vodního lyžování, windsurfingu, projížděk na loďkách a rybolovu.

Mohlo by vás zajímat: 5 aquaparků, které vás určitě nezklamou.

Ždáň na Slapech

Lokalita: vodní přehrada Slapy

Proč se tam vydat: Není tu "hlava na hlavě" ani v těch nejparnějších dnech. Do vody z pláží vstoupíte pozvolně, proto zdejší pláže vyhovují i rodinám s malými dětmi. Pokud se náhodou zkazí počasí, můžete operativně změnit plán a zaplavat si v malém, ale velmi krásném Aquacentru Vojenské zotavovny Měřín. Tam mají v sobotu otevřeno od deseti do devíti večer, v neděli pouze do sedmi večer.

Když už tam budete: Vydejte se do Vojenského technického muzea v nedalekých Lešanech.

Koupaliště v Mladé Boleslavi

Lokalita: Městské koupaliště, dálniční sjezd Centrum

Proč se tam vydat: Areál je teprve tři roky starý a velmi dobře udžovaný - ačkoliv letos měli místní hodně práce s odstraňováním následků ničivých bouřek. Všechno však stihli a sezóna začíná tento pátek. Otevřeno je denně od devíti do sedmi, noční koupání začíná v půl osmé večer a končí půl hodiny před půlnocí.

Především děti jsou z areálu nadšené - užijí si malé i velké. Obrovským hitem je vedle vodních atrakcí je mega-trampolína. Více na: www.saramb.cz.

Když už tam budete: Navštivte nově zrekonstruované Muzeum Škoda-Auto. Je klimatizované:-)

Pláž Klůček

Lokalita: Máchovo jezero

Proč se tam vydat: Zatímco přímo na protějším břehu se na hlavní pláži Máchova jezera tísní návštěvníci a je tam pořádně rušno, pláž Klůček nabízí senzační relax a písčité pláže podobné mořským. Na snímku je jedna z nejstarších vodních skluzavek v republice a věřte, že se na ní děti vyřádí stejně dobře, jako na supermoderních tobogánech.

Když už tam budete: Zajeďte na zříceninu hradu Bezděz.

Flošna

Lokalita: Městské koupaliště v Hradci Králové

Proč se tam vydat: Jen málokteré venkovní městské koupaliště zároveň nabízí i služby, které jsou spíše obvyklé pro kryté aquaparky. Ale na Flošně se kromě letních radovánek pod širým nebem můžete oddávat i saunování, pokud chcete. A to cení.

Když už tam budete: Až žár horkého dne opadne, vydejte se do historického centra Hradce Králové. Minimálně Bílá věž určitě stojí za pozornost.