Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na víkend: Stezka korunami stromů, ledopády a výstava kamélií

Tento víkend bude delší – děti mají totiž pololetní prázdniny. Už víte, jak je zabavíte? Podívejte se na 4 naše tipy. Třeba tam najdete něco, co bude bavit vás i dětičky.

Rájecké kamélie

Kdy a kde: 1. února 9:00 - 31. března 2014 15:00 vždy od úterý do neděle, skleníky zámku Rájec nad Svitavou, cena: 30 Kč, více na www.zamekrajec.cz

Proč se tam vydat: Milovníkům krásy kamélií se naskýtá mimořádná příležitost vidět kaméliové keře v prostorách skleníků státního zámku Rájec nad Svitavou. Po celý únor a březen mohou návštěvníci obdivovat rozkvetlé květy v zámeckém skleníku.

Podrobnosti: Od 7. do 16. března 2014 bude přímo na zámku zpřístupněna výstava Kamélie - růže Dálného východu, a to denně mimo pondělí. Kamélie japonská je okrasná rostlina pěstovaná v Asii už stovky let. V Evropě začala být známá od osmnáctého století. Květy kamélií byly ozdobou plesových šatů na evropských dvorech, ale pro samuraje znamená tento květ symbol smrti a znovuzrození. Kamélie jsou stálezelené keře nebo stromy a existuje několik stovek různobarevných odrůd. U nás pravidelně rozkvétají v zimě. Přestože paneláková éra kaméliím příliš nepřála, nevyhovuje jim příliš suchý a přetopený interiér, jsou kamélie v posledních letech velmi vyhledávanými a oblíbenými květinami.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky