Veteran Rally Karlovy Vary

Kdy a kde: 1. – 3. srpna 2014, Karlovy Vary, Veteran Rally Karlovy Vary

Proč se tam vydat: Soutěž krásy historických automobilů v Karlových Varech proběhne v sobotu. V pátek uvidíte stará auta na zámku Chyše, v neděli se přesunou do Jáchymova. Tradice Karlovarských Veterán Rallye, patřících pod seriál závodů Czech Hero Ride, se datuje již od roku 2000.

Podrobnosti: 14. ročníku jízdy historických vozidel městem a okolím se zúčastní automobily a motocykly vyrobené do roku 1970. Veteran Rally je zasvěcena určitému tématu, v tomto případě Škodě Popular Monte Carlo a závodníkům Zdeňku Pohlovi a Jaroslavu Hausmanovi. V pátek 1. srpna se odpoledne sjedou historické vozy na zámek Chyše, odtud se přesunou do Karlových Varů, aby se v sobotu ráno vydaly na 100 kilometrů dlouhou trasu krajinou Krušných hor. V neděli 3. srpna se potom veteráni představí v Jáchymově. Všude bude kromě přehlídky historických vozů připravený nostalgický fotokoutek, vystoupení dobové kapely, mnoho soutěží pro děti a stánek CzechTourismu s tipy na výlety do blízkého okolí.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko.

Na stránkách kudyznudy.cz na vás čeká přinejmenším 40 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu!

Festival keltské kultury Lughnasad v Nasavrkách

Kdy a kde: 1. – 3. srpna 2014, náměstí a zámek Nasavrky, Lughnasad Nasavrky

Proč se tam vydat: V Nasavrkách u Chrudimi již o víkendu propuknou tradiční oslavy léta. Festival keltské kultury Lughnasad vstupuje do 8. ročníku s tematickým názvem „Na obchodní stezce“. Bude připraveno putování dvou kupeckých karavan - dálkový obchod z České Třebové a regionální zpod Kunětické hory.

Podrobnosti: Tradiční součástí akce je Keltské ležení v zámecké zahradě. Zde poznáte zblízka svět keltských kupců, obchodníků a řemeslníků. Chybět nebude ani cyklus přednášek o archeologii, kde se představí přednášející z celé Evropy. Festival odstartuje v pátek v odpoledních hodinách. Návštěvníci si budou moci připomenout tradice dávných obyvatel našeho území. K vidění zde bude tradiční oblečení, zbraně, k ochutnávce i tradiční pokrmy. Návštěvníci slavnosti se mohou zapojit a zkusit si tento dávný um sami. Součástí programu je také keltské klání, ukázky boje a výuka irských tanců. U kamenného kruhu si budete moci projít tajemný Labyrint a dozvědět se více o duchovním životě Keltů. U stánků nakoupíte výhradně tradiční výrobky jako šperky, keramiku nebo batikované oděvy. Celá akce vyvrcholí večerním pátečním i sobotním koncertem. K tanci i k poslechu zahrají například kapely Nezmaři, Viklan a Beerberries.

Více tipů na výlety po Česku na Kudyznudy.cz!

Den Norska na Zubačce v Tanvaldu

Kdy a kde: 2. srpna 2014, Tanvald, Den Norska na Zubačce

Proč se tam vydat: Železniční společnost Tanvald ve spolupráci s norským partnerem z Bergenu pořádá v sobotu 2. srpna Norský den na Zubačce. V Kořenově ochutnáte speciality norské kuchyně, uvidíte výstavu železničních modelů a kolejišť, budou vypraveny historické vlaky.

Podrobnosti: Na ozubnicovou trať Tanvald – Kořenov – Harrachov se vydá zvláštní vlak. V barovém voze koupíte kromě občerstvení i upomínkové předměty. Pivo a limonáda se roznášejí po celém vlaku. Mezi Libercem, Jabloncem, Tanvaldem, Kořenovem a Harrachovem bude jezdit i druhý zvláštní vlak, v jehož čele bude historická motorová lokomotiva „Zamračená“, mezi Tanvaldem a Kořenovem vypomůže druhá ozubnicová lokomotiva „Rakušanka“. Jízdenky do zvláštních vlaků koupíte v den akce v předprodeji na nádraží v Tanvaldě nebo přímo ve zvláštním vlaku. Norští kuchaři na nádraží v Kořenově nabídnou tradiční norské menu. Ve vestibulu železniční stanice Kořenov budou vystaveny železniční modely, v provozu tu budou modelová kolejiště. Po celý den bude otevřeno i Muzeum ozubnicové dráhy.

Více tipů na výlety po Česku na Kudyznudy.cz!