Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na víkend: Rally veteránů, Keltský festival a norské speciality

Hledáte inspiraci, kam se vydat tento víkend? Zveme vás na závody veteránů do Karlových Varů a okolí, Kelty poznáte na festivalu Lughnasad v Nasavrkách a vlakem se svezete na trati mezi Tanvaldem a Harrachovem.

Zdroj: Kudy z nudy Veteran Rally Karlovy Vary

Kdy a kde: 1. – 3. srpna 2014, Karlovy Vary, Veteran Rally Karlovy Vary

Proč se tam vydat: Soutěž krásy historických automobilů v Karlových Varech proběhne v sobotu. V pátek uvidíte stará auta na zámku Chyše, v neděli se přesunou do Jáchymova. Tradice Karlovarských Veterán Rallye, patřících pod seriál závodů Czech Hero Ride, se datuje již od roku 2000.

Podrobnosti: 14. ročníku jízdy historických vozidel městem a okolím se zúčastní automobily a motocykly vyrobené do roku 1970. Veteran Rally je zasvěcena určitému tématu, v tomto případě Škodě Popular Monte Carlo a závodníkům Zdeňku Pohlovi a Jaroslavu Hausmanovi. V pátek 1. srpna se odpoledne sjedou historické vozy na zámek Chyše, odtud se přesunou do Karlových Varů, aby se v sobotu ráno vydaly na 100 kilometrů dlouhou trasu krajinou Krušných hor. V neděli 3. srpna se potom veteráni představí v Jáchymově. Všude bude kromě přehlídky historických vozů připravený nostalgický fotokoutek, vystoupení dobové kapely, mnoho soutěží pro děti a stánek CzechTourismu s tipy na výlety do blízkého okolí.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko.

Na stránkách kudyznudy.cz na vás čeká přinejmenším 40 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky