Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na víkend: Pro celou rodinu! Výlet do pohádek, festival česneku a noc na hradě

O víkendu si může užít celá rodina! Naše tipy, kam vyrazit, jsou toho důkazem. Poznáte pohádkové bytosti z blízka, ochutnáte pravé české dobroty, zatancujete si a nakonec se můžete i trochu bát.

Zdroj: Kudy z nudy, archiv, Thinkstock Výlet do pohádek čaroděje Archibalda I.

Kdy a kde: Celoročně, hrad a zámek Staré hrady, Český ráj, Libáň

Proč se tam vydat: Většina prohlídkových okruhů je věnována dětem, ale vyprávění a humor ocení i jejich rodiče. Atmosféra čarodějné pohádkové prohlídky vás všechny doslova unese.

Podrobnosti: Na děti čekají na Starých hradech čaroděj Archibald I., čarodějové, čarodějnice, kouzlobabky a princezny, čerti a čertice, strašidýlka, skřítkové a další prapodivné pohádkové bytosti s ještě prapodivnějšími jmény. Je jich tam úctyhodných 350! Hradem vás od sklepa až po půdu provede třeba opravdová krásná princezna, rozpustilá vodnice nebo dokonce skutečná čarodějnice nebo čertice. Kromě toho se děti mohou těšit na hádanky, soutěže, hry a hlavně různé dobroty. V hradní a zámecké části vede prohlídkový okruh Jak se žilo za císaře pána Františka Josefa I. Udatný rytíř nebo opravdová princezna vás zavedou do tajemného okruhu Zámecké pohádkové sklepení, kde pilní a šikovní skřítkové Tvoříčci neustále pracují. Novinkou sezony 2013 jsou Obří smaragdoví draci, kteří vylézají z podzemních katakomb. V prohlídkovém okruhu Hradní pohádková půda vás veselá čarodějnice zavede na hradní půdu, plnou krásných věcí, opředených letitými pavučinami. Na hradním nádvoří vás čeká i kurz čarodějného létání na koštěti. Už v předzámčí vás upoutá zvláštní nápis Čarodějná Bestyjola. Tady starohradské čarodějnice různých kategoríí a kouzlobabky s láskou pečují o své živé miláčky.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky