Do Muzea Karla Zemana

Kdy a kde: 17. února 9:00 - 2. března 2014 17:00, Muzeum Karla Zemana, Saská 3, 110 00 Praha 1, cena: 590 Kč, informace o celém programu najdete na www.muzeumkarlazemana.cz/cz

Proč se tam vydat: V době jarních prázdnin v Praze pořádá Muzeum Karla Zemana speciální celodenní programy pro děti, jejichž rodičům se nepodařilo odjet na celý týden z Prahy pryč.

Podrobnosti: Malé milovníky filmu mohou rodiče přivést v 9:00 do muzea, kde pro ně bude připraven pestrý celodenní program a pod odborným dozorem si užijí den ve světě fantazie Karla Zemana. Budou je kromě prohlídky muzea čekat výtvarné dílny, workshopy animace, plavba lodí, filmové projekce... Aktivní program trvá až do 17:00. V rámci dne je zajištěn kvalitní teplý oběd a pitný režim. Malou svačinu si ale vezměte s sebou. Celý den tedy bude naplněn různorodými zážitky a aktivitami, ke kterým jarní prázdniny přímo lákají. Projekce filmů či procházka po Malé Straně navodí správnou atmosféru, ve workshopech zase děti rozvinou svou kreativitu a fantazii. Na tuto akci je povinná rezervace na telefonu nebo e-mailem.

Giganti doby ledové v Českých Budějovicích

Kdy a kde: 10. prosince - 2. března 2014, Výstaviště České Budějovice, pavilón T2, České Budějovice, cena: 100 Kč, snížená cena je 60 Kč a děti do 1 m mají vstup zdarma, více informací na www.giganti.cz

Proč se tam vydat: Přijďte se podívat, jak skutečně vypadal Yetti. Prostřednictvím výstavy se s námi vydejte do minulosti staré 10 tisíc let a poznejte tehdejší největší a nejzajímavější obyvatele naší planety.

Podrobnosti: V plné kráse a velikosti se vám představuje 10 vyhynulých tvorů z doby ledové z různých koutů světa, jejichž modely byly vytvořeny v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky. Výstava dává jedinečnou možnost podívat se na zvířata zblízka, uvědomit si jejich ohromující velikost a seznámit se nejenom s jejich pravou podobou, ale i způsobem jejich života.

Carnevale Praha 2014

Kdy a kde: 20. února - 4. března 2014, Staroměstské náměstí, Praha 1, vstupenky je možné zakoupit v době konání festivalu v pokladně v Clam-Gallasově paláci, Husova 20, Praha 1, nebo on-line, více na www.carnevale.cz

Proč se tam vydat: Festival Carnevale Praha se koná pravidelně v období mimo sezonu a je jedinou hlavní a stěžejní událostí města Prahy v rozmezí od ledna do března. Po několika úspěšných ročnících festivalu se Praha řadí ke světovým metropolím, ve kterých se odehrávají městské karnevalové slavnosti.

Podrobnosti: Festival Carnevale Praha je znovuzrozením fenoménu oslavujícího lidskou radost a pospolitost. Vyvrcholení programu Bohemian Carnevale se uskutečňuje v Praze v masopustním období. Probíhá na veřejných prostranstvích, v palácích, muzeích, galeriích, divadlech, školách a dílnách, ale také v restauracích a obchodech. Bohémský festival Carnevale Praha je barvitou přehlídkou našich báječných nápadů, jedinečných schopností, rafinovaných chutí a oslňující kreativity. Program oslav zahrnuje široké spektrum kulturně společenských aktivit, od slavností, průvodů, tvůrčích dílen, pouličních divadelních představení na historických náměstích a veřejných prostranstvích, koncertů, plesů, scénických představení až po festival tradičních masopustních kulinářských specialit. Důležitou součástí pražského carnevalu je též festival barokní kultury, který je pořádán v autentických místech spojených s historií pražského carnevalu a který představuje veřejnosti projekty mapující vrcholná období carnevalového fenoménu.

Cesta za pohádkou, Mníšek pod Brdy

Kdy a kde: 22. února 11:30 - 23. února 2014 16:00, Mníšek pod Brdy – zámek, www.zamek-mnisek.cz. Prohlídky jsou v časech 11:30, 12:45, 14:00 a 15:15 hod., jedna prohlídka trvá 35 – 40 minut, rezervace je nutná telefonicky, cena: 95 Kč, snížená cena 35 Kč, děti do 5 let platí 10 Kč

Proč se tam vydat: Pohádky zavítaly na návštěvu do Mníšku pod Brdy a rozhodly se hrát si s dětmi na schovávanou. V každé zámecké komnatě se jedna z nich ukryla a aby to pro děti nebylo úplně těžké, zanechala pro ně nápovědu - předmět, který pochází z pohádky.

Podrobnosti: Děti budou pátrat nejprve po indiciích a podle nich hádat, jaká pohádka se jim tam schovala. Pokud všechny odhalí, na konci budou po zásluze odměněni malou sladkostí. I pohádková průvodkyně dětem poradí a pomůže, když hned nebudou vědět odpověď. Kdo kouřil kouzelnou dýmku nebo jezdil na jelenovi? Kdo bydlel ve mlýně a kdo musel zametat kolem kamen? A kdo měl zlou macechu? Znáte odpověď na všechny otázky? Kdo se nebojí vstoupit do tajemného Kouzelného sklepení, toho čeká točité schodiště do neznáma, kniha hříchů, kolem které musí projít, a potom hned čert se svítivýma očima. Čert je hodný a jmenuje se Brdík. Ani malé děti se ho nemusí bát a říkají mu Brdečku. A co teprve princezna, anděl a víly, to jsou moc hodné pohádkové bytosti. Zavítejte s dětmi i do tohoto pohádkového světa, jistě se jim tam bude líbit!