Mistrovství ČR v jízdě na toboganech

Kdy a kde: V sobotu 13. dubna v čestlickém Aquapalace Praha

Proč tam být: Protože se určitě nebudete nudit. Jde už o třetí ročník mimořádně úspěšné akce, na kterou se můžete ještě přihlásit na internetových stránkách pořadatele. Soutěží se ve čtyřech kategoriích: děti od 8 do 12 let, mládež od 13 do 16 let a muži a ženy nad 17 let. Pro diváky je připravený bohatý doprovodný program včetně módní přehlídky a soutěží o zajímavé ceny, jakými jsou například zájezd do německého Legolandu, fotoaparát Canon a další.

Výstavy v zámku Troja

Kdy a kde: aktuálně v zámečku Troja hned dvě výstavy Galerie hl. města Prahy

Proč tam jít: Tomu se říká "dva v jednom" Trojský zámek zahájil sezonu hned dvěma výstavami. „Vášeň a ideál / Česká secesní plastika přelomu 19. a 20. století“, představuje průřez tvorbou nejvýraznějších osobností českého sochařství přelomu století. „Benátské hutně tvarované a české řezané sklo ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze“ dává nahlédnout na proměny sklářské tvorby ve dvou významných evropských sklářských centrech v období od 16. do 19. století.

Veletrh For - Artwork

Kdy a kde: na výstavišti Praha - Letňany od 11. do 14. dubna, 1. Veletrh kreativity a autorské tvorby

Proč tam jít: Protože tolik potřeb k realizaci vlastních výtvarných nápadů jste určitě ještě nikdy pohromadě neviděla! Jak neutratit majlant za to, co je vaší vášní, to vám bohužel neporadíme! Pro šikovné tvořilky jsou přichystány nejen novinky z oboru, ale také spousta workshopů a doprovodný program.

Tip redakce: Na veletrh se s notnými obavami o svoji peněženku chystá i šéfredaktorka www.kafe.cz Jana Divišová - ta nejraději navléká bižutérii, na snímku má náramek z korálků, které patřily loni k příbalům časopisu Praktická žena. Na www.praktickazena.cz najdete, mimochodem, spousty kreativních nápadů a nové číslo časopisu je také čerstvě na stáncích.

Lendlovy plakáty Alfonse Muchy

Kdy a kde: od 10. dubna v Obecním domě v Praze

Proč tam jít: Výstava sbírky plakátů Alfonse Muchy, kterou shromáždil slavný tenista Ivan Lendl je k vidění vůbec poprvé. Nádhera ojedinělého umělcova rukopisu uchvátí návštěvníky všech věkových kategorií. Sympatický je také fakt, že rodinnáou vstupenku pořídíte na dostupných 350 korun. Na rozdíl od dalších pozoruhodných výstav, které by v Praze určitě stály za vidění.

Cukrářská pouť

Kdy a kde: v neděli 14. dubna na zámku Kačiná

Proč tam jít: Na své si přijdou všichni mlsalové. Cukrářská pouť na zámku Kačina se koná od 10 hodin a zahájí místní turistickou sezónu. Dobroty si můžete nejen dát k snědku, ale mnohé se dozvíte o jejich výrobě (leccos si můžete také zkusit), chystají se i nejrůznější soutěže pro děti a dospělé.

Nemusíte mít strach, k občerstvení nebude zdaleka jen sladké. Hotel Hubert dobeze zvěřinový guláš nebo speciality z udírny, kvůli rovnováze:-)