Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na víkend: Otevřená muzea a městské slavnosti

Přinášíme vám tři tipy, kam se vydat o víkendu. V Praze doporučujeme tradiční muzejní noc, na jihu Čech vás zabaví městské slavnosti v Písku a na Moravě si užijte olomoucké Svátky města.

Pražská muzejní noc

Kdy a kde: 13. června různá místa v Praze, Pražská muzejní noc

Proč se tam vydat: Jedenáctým rokem vyrazí v sobotu 14. června obdivovatelé muzeí a galerií do pražských ulic. Vybrat si mohou mezi 39 institucemi, které otevřou 68 objektů. Vstup je v rámci muzejní noci na všechna místa bezplatný, svezete se autobusy zdarma a nebude chybět doprovodný program.

Podrobnosti: Díky programu ožijí expozice, výstavy a kulturní pamětihodnosti. Nebudete ochuzeni ani o koncerty, filmové projekce či soutěže. Od 19:00 až do jedné hodiny si můžete prohlédnout třeba Botanickou zahradu, Fakultu architektury ČVUT v Praze, MeetFactory, Muzeum kávy Alchymista, Památník národního písemnictví, Poštovní muzeum a další zajímavá místa. Podrobný program je také k dispozici na webových stránkách Pražské muzejní noci. Váš osobní program sobotní noci si můžete naplánovat v aplikacích Moje muzea a Moje noc. Mezi jednotlivými muzei a galeriemi bude jezdit 11 autobusových spojů s centrálním přestupním bodem na náměstí Jana Palacha.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko

Na stránkách kudyznudy.cz na vás čeká přinejmenším 40 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Test: Jste správná kamarádka?

Test: Jste správná kamarádka?

Existuje ve vašem životě kamarádka, které se svěřujete úplně se vším? A fungujete i vy pro ni tak, že se na vás může se vším obrátit a ví o vás, že…

Akční letáky