Pražská muzejní noc

Kdy a kde: 13. června různá místa v Praze, Pražská muzejní noc

Proč se tam vydat: Jedenáctým rokem vyrazí v sobotu 14. června obdivovatelé muzeí a galerií do pražských ulic. Vybrat si mohou mezi 39 institucemi, které otevřou 68 objektů. Vstup je v rámci muzejní noci na všechna místa bezplatný, svezete se autobusy zdarma a nebude chybět doprovodný program.

Podrobnosti: Díky programu ožijí expozice, výstavy a kulturní pamětihodnosti. Nebudete ochuzeni ani o koncerty, filmové projekce či soutěže. Od 19:00 až do jedné hodiny si můžete prohlédnout třeba Botanickou zahradu, Fakultu architektury ČVUT v Praze, MeetFactory, Muzeum kávy Alchymista, Památník národního písemnictví, Poštovní muzeum a další zajímavá místa. Podrobný program je také k dispozici na webových stránkách Pražské muzejní noci. Váš osobní program sobotní noci si můžete naplánovat v aplikacích Moje muzea a Moje noc. Mezi jednotlivými muzei a galeriemi bude jezdit 11 autobusových spojů s centrálním přestupním bodem na náměstí Jana Palacha.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko

Na stránkách kudyznudy.cz na vás čeká přinejmenším 40 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu!

Městská slavnost Dotkni se Písku

Kdy a kde: 13. června - 15. června 2014, město Písek, Dotkni se Písku

Proč se tam vydat: 22. ročník městských slavností se inspiroval tématem Kruté a krásné dvacáté století. Program zaplní celý víkend a vybírat si budete moci z několika scén na Velkém, Havlíčkově a Alšově náměstí a v Palackého sadech.

Podrobnosti: Ve městě vyroste tržnice, pohádkové šapitó, uvidíte hudební a taneční vystoupení, extrémní sporty, chybět nebude večerní ohňová show a ohňostroj. Slavnostní zahájení se odehraje v pátek na Velkém náměstí v 18:00 a přinese vzpomínku na události před 100 lety. Hlavní historický program vypukne v sobotu ve 20:00 na Velkém náměstí. Za hřmění bubnů a svitu pochodní přijde družina Rytířů, která uspořádá rytířský turnaj na počest města Písek a bude se bojovat o královnu slavností.

Svátky města Olomouce

Kdy a kde: 13. a 14. června, Horní i Dolní náměstí v Olomouci, Svátky města

Proč se tam vydat: Horní i Dolní náměstí ožijí v pátek a v sobotu kulturním děním díky akci Svátky města. Uvidíte dobová vystoupení, žongléry, šermíře, divadelní představení a průvod městem. V sobotu bude program pokračovat řemeslným a farmářským trhem. Od středy do soboty se v ulicích města vždy po setmění rozzáří světelná umělecká díla.

Podrobnosti: Velkolepé oslavy města Olomouce zahájí v pátek tradiční průvod ke cti sv. Pavlíny, patronky města. Program doplní v sobotu festival tradiční gastronomie Gastro.ol., řemeslný a farmářský trh, vystoupení, výtvarné dílny, worshop, soutěže, velká historická bitva a barokní opera. V neděli proběhne promenádní koncert Tradicionálu Olomouc a módní přehlídka k promenádnímu koncertu. V ulicích města se vždy po setmění rozzáří 4 světelná umělecká díla od významných českých i zahraničních umělců. Netradiční divadlo vám tam sehraje Dům stínů Františka Skály, do vesmíru vás potom přenese zářící projekce Slunce Josefa Šafaříka. V sobotu se navíc budete moct těšit na interaktivní světelný workshop Základy malování světlem.