S dětmi za legem

Kdy a kde: Největší výstava LEGO, 31. května 10:00 - 30. září 2014 20:00, denně 10 - 20 hodin (poslední vstup v 18 hodin), LIPNO Point s.r.o., Lipno nad Vltavou, cena: 160 Kč, více informací na www.ujizdimenalegu.cz

Proč se tam vydat: Nenechte si ujít největší výstavu Lega v České republice, kterou můžete po celé léto navštívit na Lipně. Letní výstava světa z kostek je pro vás připravena v areálu Lipno Point.

Podrobnosti: K vidění budou až šestimetrové modely, které postavili sami fanoušci LEGO kostek. Mezi nejžhavější novinky rozhodně patří katedrála sv. Víta, která měří přes tři metry a její součástí je i osvětlení a pohled do interiéru stavby prostřednictvím kamery. Dalšími nově postavenými modely jsou antické divadlo, hrad Bezděz, Tančící dům nebo pohyblivé obří ruské kolo na pouti. Nebudou chybět ani nejúspěšnější modely z minulého ročníku jako hrad Rožmberk, zámek Hluboká či vila Tugendhat. Výstava bude zaujímat plochu neuvěřitelných 1 300 m2 (jednou tolik, co loňský ročník). V tomto roce bude výstava ještě více zaměřena na interaktivitu všech věkových skupin. Obrovské město City Point s metrem, poutí či hudebním festivalem, umožní stát se osvětlovačem na koncertě nebo povozit obyvatele města na labutích či autodromu a ruském kole. Sekce LEGO Technic potěší každého milovníka letadel, autíček, stíhaček či vláčků, kteří budou moci vybrané modely ovládat. Návštěvníci si budou moci zahrát tělem ovládané LEGO hry na XBOX Kinect, zhlédnout filmy s LEGO tematikou např. LEGO Friends a další filmy z řad populárních LEGO setů nebo se něco dozvědět o vývoji jejich oblíbené stavebnice. Samozřejmostí je pak dětský koutek s velkým množstvím kostek, který umožní zabavit děti všech generací.

Den dětí v Planetáriu

Kdy a kde: 31. května - 1. června 2014, Planetárium Praha, Praha 7, více informací na www.planetarium.cz

Proč se tam vydat: Den plný pořadů a překvapení! Můžete se projet po Měsíci nebo na Marsu, děti si mohou nechat namalovat na obličej obrázek s astronomickou tematikou, složit puzzle a další.

Podrobnosti: S hvězdami si vyhrají dospělí i děti. Dětský program plný her a soutěží začíná po oba dny v 10:30 a končí v 15:30. Po oba dny mohou rodiny s dětmi navštívit od 12 do 15 hodin doprovodný program. Ten je přístupný všem návštěvníkům s platnou vstupenkou na některý z pořadů uváděných v daný den nebo vstupenkou na výstavu. A co vás čeká:

sobota 31. 5.

  • 11.00 O rozpůlené hvězdě (od 4 let)
  • 14.00 O zvědavé kometě (od 4 let)

neděle 1. 6.

  • 11.00 Povídání pro zvídavé děti – jak funguje planetárium (od 6 do 9 let)
  • 14.00 Skřítek a nové planetárium (od 5 let)

Prohlédnout si můžete také atraktivní astronomickou výstavu s řadou interaktivních exponátů. 4D simulátory vám umožní unikátní projížďku po Marsu a po Měsíci.

Sportovní den pro maminy s dětmi

Kdy a kde: Maminy cup 2014, 31. května 2014, Kladno, Sportovní areály města Kladno "SAMK", více informací na www.maminycup.cz

Proč se tam vydat: Maminy Cup je velké setkání maminek, které preferují aktivní životní styl. Je to sportovní festival šitý na míru právě jim. Letos se uskuteční již čtvrtý ročník této akce a je opět připraven bohatý program!

Podrobnosti: Dopolední i odpolední program je atraktivním mixem sportovních soutěží a nesoutěžních pohybových aktivit. Součástí programu je také beauty, relax a poradenská zóna partnerů akce. Ambasadorkou Maminy Cup 2014 je česká nejúspěšnější střelkyně Kateřina Emmons, hrdá maminka dvou dětí, a fitness hostem je známý český instruktor a lektor Lukáš Kolek. Nemusíte ani řešit, co s dětmi. Pro nejmenší je hlídání zajištěno a pro děti od dvou let je připraven také zajímavý program plný soutěží. Přiveďte i partnera, kamarádku nebo třeba prarodiče, také oni se mohou zapojit do doprovodného programu nebo přinejmenším fandit a fotit. Akci také podporuje portál Plus pro Vás.

Mohlo by vás také zajímat:

  • Den dětí slaví i naše nejstarší spotřebitelská soutěž Aquila kolekce, se kterou můžete získat skvělé dárky s motivy z filmu RIO 2. Aquila připravila pro všechny své příznivce překvapení - za získané body dostanete od 1. do 8. června bublifuk zdarma! Více informací o soutěži i aktuální akci najdete na www.aquilakolekce.cz

Den dětí s Michalem Nesvadbou

Kdy a kde: Dětský víkend, 31. 5. a 1. 6. 2014, OC Šestka, Praha, více informací na www.oc-sestka.cz a www.facebook.com/ocsestka

Proč se tam vydat: Do Obchodního centra Šestka se teď o víkendu sjedou policisté, hasiči i zdravotníci. Ale nikdo se nemusí bát, neplánuje se žádný požár, úraz či přepadení. Jen zde o víkendu v rámci Dětského víkendu svou práci předvede integrovaný záchranný systém hlavního města Prahy. Aby nebylo vše tak seriózní a vážné, přidá v sobotu svou trošku do mlýna oblíbený bavič dětí všeho věku Michal Nesvadba. V neděli se pak Šestka promění ve středověký hrad. Sjedou se sem princezny i rytíři ze širokého okolí, uskuteční se rytířské turnaje i šermířské souboje.

Podrobnosti: Během celého víkendu budou připraveny skákací hrady, malování na obličej, soutěže, fotokoutek či Šestíkovo kouzelné hračkářství, ve kterém si budou moci zdarma vybrat hračku všechny šikovné děti. Pro malé návštěvníky bude připraveno drobné občerstvení v podobě cukrové vaty a pestrých koktejlů. Vše samozřejmě zdarma. Větší děti či rodiče se budou moci povozit na segwayích a možná přijde i kouzelník! Jak v sobotu, tak v neděli bude od 12 do 17 hod- probíhat nabitý program plný zábavy, her, tance a soutěží o hračky. Michal Nesvadba vystoupí v sobotu ve Family centru od 13 hodin. Hasiči, policie i záchranáři se budou vyskytovat u soutěžních stanovišť po celou dobu programu.

Den dětí v Senátu PČR

Kdy a kde: 1. června 14:00 - 1. června 2014 17:00, Senát PČR, Valdštejnské náměstí 17, Praha 1, vstupné je volné, více na www.senat.cz

Proč se tam vydat: Zveme rodiče s ratolestmi na Den dětí v Senátu PČR. Připraven bude pro všechny bohatý program.

Podrobnosti: Naplánovány jsou zábavné prohlídky pro děti, mládež a dospělé ve Valdštejnském paláci postupně od 14:00, 14:30 a 15:00. Ve Valdštejnské zahradě se odstartuje od 14:00 zábavný program a ve stejnou dobu bude připraven koncert sboru školy Svítání Mlima Jua. Akce se uskuteční za jakéhokoli počasí.

Ovocný víkend v McDonald´s

Kdy a kde: 31.5. a 1.6.2014 ve všech restauracích McDonald´s v Česku.

Podrobnosti: Více než dvě třetiny Čechů nesní ani doporučenou denní dávku ovoce. Vyplývá to z výsledků průzkumu společnosti McDonald´s ČR. Navíc dva lidé z pěti nevědí, zda konzumují ovoce v dostatečném množství, nebo se o to nezajímají. Výsledky tak potvrzují, že Češi dlouhodobě patří mezi nejhorší konzumenty ovoce v Evropě. A proto se McDonald´s ČR připojil k celoevropské iniciativě společnosti a pořádá od 31. května do 1. června 2014 speciální akci s názvem Ovocný víkend. Zákazníci ve všech českých restauracích McDonald´s dostanou v rámci této akce k menu Happy Meal jablko zdarma. Právě jablko je totiž podle uvedeného průzkumu mezi Čechy nejoblíbenějším druhem ovoce. McDonald´s tak chce svým zákazníků připomenout význam ovoce zejména v jídelníčku dětí a inspirovat je k jeho větší konzumaci.