Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na víkend: Oslavte Den dětí

Tentokrát patří oba volné dny dětem. Proto zapomeňte na práci a podívejte se na našich 5 tipů, kam vyrazit s celou rodinou na oslavu Mezinárodního Dne dětí.

Zdroj: Kudy z nudy a archiv S dětmi za legem

Kdy a kde: Největší výstava LEGO, 31. května 10:00 - 30. září 2014 20:00, denně 10 - 20 hodin (poslední vstup v 18 hodin), LIPNO Point s.r.o., Lipno nad Vltavou, cena: 160 Kč, více informací na www.ujizdimenalegu.cz

Proč se tam vydat: Nenechte si ujít největší výstavu Lega v České republice, kterou můžete po celé léto navštívit na Lipně. Letní výstava světa z kostek je pro vás připravena v areálu Lipno Point.

Podrobnosti: K vidění budou až šestimetrové modely, které postavili sami fanoušci LEGO kostek. Mezi nejžhavější novinky rozhodně patří katedrála sv. Víta, která měří přes tři metry a její součástí je i osvětlení a pohled do interiéru stavby prostřednictvím kamery. Dalšími nově postavenými modely jsou antické divadlo, hrad Bezděz, Tančící dům nebo pohyblivé obří ruské kolo na pouti. Nebudou chybět ani nejúspěšnější modely z minulého ročníku jako hrad Rožmberk, zámek Hluboká či vila Tugendhat. Výstava bude zaujímat plochu neuvěřitelných 1 300 m2 (jednou tolik, co loňský ročník). V tomto roce bude výstava ještě více zaměřena na interaktivitu všech věkových skupin. Obrovské město City Point s metrem, poutí či hudebním festivalem, umožní stát se osvětlovačem na koncertě nebo povozit obyvatele města na labutích či autodromu a ruském kole. Sekce LEGO Technic potěší každého milovníka letadel, autíček, stíhaček či vláčků, kteří budou moci vybrané modely ovládat. Návštěvníci si budou moci zahrát tělem ovládané LEGO hry na XBOX Kinect, zhlédnout filmy s LEGO tematikou např. LEGO Friends a další filmy z řad populárních LEGO setů nebo se něco dozvědět o vývoji jejich oblíbené stavebnice. Samozřejmostí je pak dětský koutek s velkým množstvím kostek, který umožní zabavit děti všech generací.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky