Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na víkend: Noční prohlídka hradu, Afrika v botanické zahradě a léto s Marilyn Monroe

Na konci prázdnin se můžete na 60 českých hradech a zámcích rozloučit s prázdninami nabitým programem, který zabaví vás i vaše děti, můžete se vnořit do tajů Afriky a zhlédnout výstavu s názvem Marilyn, doprovázenou projekcí tří slavných filmů.

Zdroj: Kudy z nudy Noční hrady a zámky

Kdy a kde: Hradozámecká noc 2013, 31. 8. – 1. 9. 2013, 60 českých hradů a zámků

Proč se tam vydat: Od sobotního večera do ranních hodin v neděli otevře své brány již po čtvrté velké množství českých hradů a zámků. Pro návštěvníky budou připraveny noční prohlídky, divadelní představení, happeningy, koncerty a mnoho dalších kulturních akcí. Jako velkolepé vyvrcholení letní návštěvnické sezony nabídne letos více než 60 státních i soukromých hradů a zámků svým návštěvníkům prožití netradiční noci v romantických kulisách svých zdí. Jako centrum Hradozámecké noci 2013 byl vybrán hrad Rožmberk, který ožije francouzskou historií a kulturou.

Podrobnosti: Čekají vás například kouzelně-strašidelné prohlídky, koncerty či zpřístupnění neobvyklých prostor. Na hradě Rožmberk bude připraveno divadlo, kejklíři a mnoho dalšího. Večerní program bude slavnostně zahájen v 19 hodin na hradním nádvoří a hlavním hostem večera bude Chantal Poullain, v atmosféře Roku francouzské kultury pak zazní nejen chanson nebo výběr z francouzské opery, ale také poezie v přednesu Saši Rašilova. Stejně bohatý a pestrý kulturní program však nabídnou i další hrady a zámky po celé ČR. Na stránkách Hradozámecké noci (www.hradozameckanoc.cz) si můžete vybrat, kde byste svou Hradozámeckou noc strávili nejraději a jaký program si tam pro vás připravili. Třeba na hradě Karlštejně se vrátíte přímo do slavného muzikálu Noc na Karlštejně, který se zde natáčel před rovnými 40 lety! V rámci Hradozámecké noci se film bude promítat i letos!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU