Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na víkend: Noc divadel, BritFest a Lidové Vánoce

Tento víkend je ve znamení kultury. V rámci Noci divadel můžete navštívit divadelní představení, dále poznat britskou kulturu a nasát tamní atmosféru, nebo se inspirovat lidovými vánočními zvyky. Čemu dáte přednost vy?

Zdroj: Kudy z nudy Noc divadel

Kdy a kde: 1. Noc divadel 2013 v ČR, 16. 11. 2013, 80 divadelních souborů z 21 měst v České republice

Proč se tam vydat: Noc otevřených divadel proběhne v sobotu hned v deseti evropských městech. Poprvé v letošním roce otevřou také česká divadla své prostory a během večerních a nočních hodin připraví pro diváky různorodý program: představení pro děti i pro dospělé, autorská čtení, workshopy a semináře, koncerty, projekce filmů a inscenací, prohlídky zákulisí a mnoho dalších nejen divadelních zážitků.

Podrobnosti: Noc divadel 2013 nabídne české veřejnosti srovnatelné kulturní vyžití jako projekty zaměřené na jiné kulturní obory - například Noc literatury či Muzejní noc. Cílem je zapojit co největší počet divadel z ČR a nabídnout tak širšímu diváckému spektru netradiční divadelní zážitek. Projekt zviditelní jednotlivé divadelní scény i české divadlo jako takové v povědomí diváků. Zapojení v evropském projektu může být příslibem zajímavé spolupráce do budoucna.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU