Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na víkend: Nejkrásnější české vánoční trhy

O víkendu začíná období adventu první adventní nedělí. To už je neklamné znamení toho, že nejoblíbenější svátky v roce (hlavně u dětí) se blíží. A proto pro vás máme tipy na ty nejkrásnější vánoční trhy po celé republice. Půjdete se na některý z nich podívat?

Knížecí advent na Křivoklátě

Kdy a kde: 30. 11. 2013 – 12. 1. 2014, Velký řemeslnický jarmark, Královský hrad Křivoklát, vstupné: 60 Kč

Proč se tam vydat: Velký adventní řemeslnický jarmark láká všechny milovníky vánoční atmosféry. Tu si budete moci užít vlastně dvojnásobně, protože jarmark se koná nejen v prostorách celého dolního nádvoří, ale také ve vnitřních prostorách dolního hradu – v lednicích a v bývalém pivovaru. Uvidíte mnoho zručných řemeslníků při práci, kováře, košíkáře, pekaře, svíčkaře, hrnčíře a mnoho dalších.

Podrobnosti: S prvním adventním dnem bude celý hrad oděn do slavnostního vánočního roucha a to si ponechá až do poloviny ledna následujícího roku. Tradiční vánoční jarmarky se pak budou konat ve dnech 7. - 8. prosince a 14. - 15. prosince. Vždy v časech od 10 do 17 hodin. Kromě zručných řemeslníků jsou na programu také adventní koncerty, kejklířská vystoupení a mnoho dalšího. Vánoční koncert je připravený na 7. prosince v 15 hodin. Rybova Mše vánoční v podání pěveckého sboru SUDOP proběhne v historických prostorách hradu - v Královském sále. V tento den ve 14 hodin také přijde Mikuláš, čert i anděl. Jako každý advent můžete k jízdě na hrad Křivoklát využít historický vlak tažený parní lokomotivou Albatros. 7. prosince bude vypraven zvláštní historický vlak z Plzně. Odjezd z Plzně hl.n. v 9.25, příjezd zpět do 19.00 hod. Cena jízdenek: děti do 15 let 150 Kč, dospělí 200 Kč. A to není vše, i 14. prosince vás čeká cesta na hrad Křivoklát historickým vlakem. Tento vlak bude tažený parní lokomotivou Šlechtična.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky