Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na víkend: Napoleonské hry, veteráni a historické slavnosti

Hledáte inspiraci, jak strávit třetí srpnový víkend? Zveme vás do Slavkova u Brna na Napoleonské hry, do Kutné Hory na závody veteránů a na historické slavnosti do Telče.

Napoleonské hry 2014 na zámku Slavkov u Brna

Kdy a kde: 16. srpna 2014, Slavkov u Brna

Proč se tam vydat: Akce k výročí narození Napoleona Bonaparte proběhne o víkendu ve Slavkově. Program bude bohatý. Uvidíte vojáky v dobových uniformách, prohlédnete si zámek, ochutnáte vína na mezinárodní výstavě Grand Prix Austerlitz, potěší vás řemeslný jarmark a ohňostroj. Letošní slavnosti se nesou v duchu připomínky 200 let od smrti císařovny Josefíny, manželky císaře Napoleona.

Podrobnosti: Celodenní program se bude odehrávat v sobotu v zámeckém parku. Dobové tábory z roku 1805 vyrostou v aleji u zámku. V zámeckém parku budou připraveny ukázky výcviku jednotlivých druhů zbraní, přehlídky uniforem a praporů. Vyvrcholením vojenské části programu bude v 16:00 bitevní střet v zámeckém parku, který připomene generála napoleonských válek Jeana Rappa. V závěru programu bude proveden multimediální pořad s ohňostrojem "Císařovna Josefína", který připomene její dvousté výročí úmrtí. Součástí pořadu bude výzdoba zámku a zámecké zahrady svíčkami. Současně se na nádvoří zámku uskuteční od 12:00 XI. ročník mezinárodní výstavy vín Grand Prix Austerlitz 2014. Program doplní od 9:00 do 17:00 řemeslný jarmark. Zámek Slavkov - Austerlitz vedle klasických prohlídek a probíhajících výstav nabídne kostýmované prohlídky zámku s Napoleonem. 

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko.

Na stránkách Kudyznudy.cz na vás čeká přinejmenším 40 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky