Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na víkend: Na Křivoklát, do Kroměříže a Železného Brodu

Druhý adventní víkend se nechte pozvat na některou z vánočních akcí. Hrad Křivoklát bude hostit tradiční akci Knížecí advent. V Kroměříži si na výstavišti užijete výstavu vánočních trendů a betlémů. Na Bělišti v Železném Brodě budou připraveny vánoční trhy.

Knížecí advent na Křivoklátě

Kdy a kde: 6. a 7. prosince, 13. a 14. prosince 2014, Křivoklát

Proč se tam vydat: Velký řemeslnický jarmark proběhne na hradě Křivoklátě v prostorách celého dolního nádvoří a ve vnitřních prostorách dolního hradu – v lednicích a v bývalém pivovaru. Na druhý a třetí adventní víkend uvidíte mnoho zručných řemeslníků při práci, například kováře, košíkáře, pekaře, svíčkaře, hrnčíře a mnoho dalších.

Podrobnosti: Královský hrad Křivoklát je od prvního adventního dne oděn do slavnostního vánočního roucha, které si ponechá až do 11. ledna 2015. Knížecí advent zde proběhne 6. a 7. prosince a 13. a 14. prosince.Tradiční vánoční jarmark s lidovou zábavou se uskuteční o dvou adventních víkendech vždy v časech od 10:00 do 17:00. Pro dětské návštěvníky jsou připraveny Adventní dílny a ve věži Huderceje čeká Ježíškova hradní pošta. Užijete si koncerty, divadelní a kejklířská vystoupení. V sobotu bude připravena Rybova mše vánoční v Královském sále. Na hradním nádvoří u velkého vánočního křivoklátského stromu přijdou v sobotu Mikuláš, anděl a čerti. V sobotu se také můžete vydat na akci zvláštním historickým vlakem z Plzně.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko
Na stránkách kudyznudy.cz na vás čeká 50 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky