Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na víkend: Meruňkobraní, historické slavnosti a cesta za poklady

Přinášíme vám tři zajímavé tipy, jak si zpestřit víkend. Na jižní Moravě si užijete meruňky ve všech formách. V Třeboni se můžete těšit na Historické slavnosti Jakuba Krčína a na Broumovsku pokračuje v barokních kostelících hudební festival.

Zdroj: Kudy z nudy Meruňkobraní v Miroslavi

Kdy a kde: 19. – 20. července 2014, město Miroslav, Meruňkobraní v Miroslavi

Proč se tam vydat: Třetí víkend v červenci bude v Miroslavi na Znojemsku ve znamení největší místní kulturní akce Meruňkobraní. Již 25. ročník Meruňkobraní s jarmarkem u Floriána nabídne nákupy všeho druhu, uvidíte lidová řemesla, průvod v dobových kostýmech, soutěž v požárním sportu, užijete si koncerty a mnoho dalšího.

Podrobnosti: V pátek bude připravená zámecká párty. V sobotu v 9:00 začne program před kulturním domem. Uvidíte výstavu automobilů, ochutnáte meruňkové speciality, v 9:15 vyjde historický průvod směrem na náměstí, v 9:30 začnou slavnosti u sochy sv. Floriána. Připravena bude kuchařská show, módní přehlídka, ukázky sokolnictví, historická bitva i koncerty. Sobotní program zakončí ve 21:45 ohňostroj. V neděli bude v 13:00 připraveno posezení před kulturním domem a Meruňkobraní zakončí večerní koncert.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko.

Na stránkách kudyznudy.cz na vás čeká přinejmenším 40 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky