Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na víkend: Lyžařské areály v Čechách, které stojí za návštěvu

Strávit nějaký čas na horách je prostě pohoda. A pro dobrou lyžovačku nemusíte hned za hranice. I u nás máte možnost vybírat z mnoha sjezdovek různé obtížnosti a projet několik stovek kilometrů běžeckých tras.

Zdroj: Kudy z nudy Skiareál Monínec

Kde: 80 km od Prahy, Sedlec-Prčice, www.moninec.cz, otevřeno: listopad – březen od pondělí do neděle vždy od 9 do 21:00, cena: 500 Kč celodenní skipas (kompletní ceník na webu)

Proč se tam vydat: Lyžařské středisko uprostřed Čech v oblasti zvané Česká Sibiř je vybaveno nejmodernější horskou technologií. Postupně se tu rozrůstá ojedinělý projekt sportovního a rekreačního komplexu s celoročním využitím. K dispozici je také nový hotel.

Podrobnosti: Komplex je útulný a rodinný. Kromě běžného lyžování vám tu nabízí večerní lyžování, lyžařskou restauraci a skvělé ubytování. Ski Relax Monínec nabízí plnohodnotné lyžařské středisko ve středních Čechách s 1 200 metrů dlouhou sjezdovkou obsluhovanou čtyřsedadlovou lanovou dráhou a vlekem. Areál je umístěn na severní straně Javorové skály (724 m n. m.), díky čemuž se zde lyžuje průměrně 100 dní v roce. V horní části sjezdovky zvyšuje komfort lyžování nový dvoumístný vlek Doppelmayr s kapacitou 1 200 osob za hodinu. Stávající cvičná 170 m dlouhá sjezdovka slouží především lyžařské škole Maro a začátečníkům. V zimní sezoně je tu pro děti lyžařská školička. Uzavřený prostor s dětským hřištěm pro výuku lyžování, tubingová dráha a pro pohodlí malých lyžařů nový 90m pojízdný koberec, nejdelší v České republice. Novinkou sezony 2013/2014 se stane kvalitní snowpark Freestyle Area Monínec. O každodenní 100% úpravu snowparku se budou starat dva shapeři a headshaper, takže budete mít jistotu každodenní úpravy jak ručně, tak stojově. Snowpark bude mít nově vybudovaný vlastní vlek a také umělé osvětlení pro večerní provoz.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU