Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na víkend: Loretánské slavnosti, vinobraní a festival piva

Hledáte inspiraci, jak strávit volný víkend? Zkuste se vydat do Lorety Rumburk na Loretánské slavnosti, na Pivní slavnosti do Brna nebo na Vinobraní na Kuks.

Zdroj: Kudy z nudy Loretánské slavnosti v Rumburku

Kdy a kde: 13. září 2014, Rumburk

Proč se tam vydat: Po celou sobotu 13. září bude v Loretě Rumburk probíhat divadelní a hudební slavnost pro celou rodinu. Loretánské slavnosti se odehrají v architektonicky cenném barokním areálu z 18. století. Připraveny budou divadelní pohádky, ukázky renesančních a barokních tanců a tvoření ve výtvarných dílnách. Osmnáctý ročník slavností v Rumburku proběhne od 10:00 do 17:00 h.

Podrobnosti: Na nádvoří Lorety se představí renesanční a barokní tance včetně ukázek hry na dobové hudební nástroje v podání souboru Karmína a Iris z Prahy. Divadelní představení "Baron Prášil" a "Pověsti české" dětskému publiku nabídne soubor Toy Machine z Prahy. V ambitu se odehraje tvoření ve výtvarných dílnách a k dostání budou rukodělné výrobky. Symbolické putování poutními kaplemi ve Šluknovském výběžku zažijí prostřednictvím duchovní skladeb posluchači koncertu souboru Columba Lauretana z Prahy. Desítky hudebníků ze Šluknovska zazpívají a zahrají Truvérskou mši od Petra Ebena. Stálicí programu je koncert dětských pěveckých sborů Šenováček a Tyršovské zvonky. Letošní novinkou je premiérové představení prvního rumburského questu neboli hledačky "Rumburská procházka staletími". Slavnostmi se od roku 1997 připomíná dostavba a posvěcení loretánské kaple Panny Marie 15. září 1707.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko.

Na stránkách Kudyznudy.cz na vás čeká přinejmenším 40 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Pozor, Květy v novém!

Nové rubriky, více čtení, aktuální témata, reportáže, spotřebitelské testy a osudy osobností!

Akční letáky