Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na víkend: Letecká přehlídka, pivní slavosti a barokní festival

Hledáte inspiraci, jak strávit první zářijový víkend? Nechte se pozvat na leteckou přehlídku CIAF do Hradce Králové, na oslavu sklizně chmele Dočesná do Žatce nebo na otevření Květné zahrady v Kroměříži.

Zdroj: Kudy z nudy Letecká přehlídka CIAF v Hradci Králové

Kdy a kde: 6. a 7. září 2014, letiště Hradec Králové

Proč se tam vydat: Největší letecká přehlídka a soutěž špičkových vojenských bojových letounů Czech International Air Fest proběhne o víkendu na královéhradeckém letišti. 6. a 7. září budete obdivovat umění vojenských letectev mnoha zemí světa. Historické centrum města naproti tomu ožije Slavnostmi Královny Elišky.

Podrobnosti: Na letišti v Hradci Králové si již po jednadvacáté prohlédnete proudová i vrtulová letadla a vrtulníky, stíhačky nebo bojové letouny z řady zemí. Své letecké umění tu předvedou vojenští i civilní piloti, vojenská letectva i akrobatické skupiny. Atraktivní podívaná na nebi i na zemi láká tisíce návštěvníků. Město Hradec Králové zároveň v pátek a v sobotu tradičně oslaví příjezd Královny Elišky Rejčky. Historické centrum oživí středověký jarmark, průvody, rytířská klání, středověké hry a zábavy, rej komediantů, kejklířů a jiných kumštýřů. Oslavy skončí slavnostním ohňostrojem.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko.

Na stránkách Kudyznudy.cz na vás čeká přinejmenším 40 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Vyzkoušejte pivní turistiku

Vyzkoušejte pivní turistiku

Česko je zemí piva, takže ať se rozjedete do kteréhokoliv koutu, vždy tam najdete místo, kde se vaří dobré pivo. Co takhle se vydat na návštěvu…

Akční letáky