Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na víkend: Koníci, historické tržiště, přehlídka skla a párty na parníku

Přinášíme vám tři tipy, kam se vydat o víkendu. Ve Slatiňanech na Chrudimsku je připravený Velký jezdecký den, Prachatice oslaví solnou Zlatou stezku a Jablonec nad Nisou zahájí Mezinárodní trienále Jablonec.

Velký jezdecký den ve Slatiňanech

Kdy a kde: 28. června 2014, zámecký park Slatiňany, Velký jezdecký den Slatiňany

Proč se tam vydat: Národní hřebčín Kladruby nad Labem ve spolupráci se státním zámkem Slatiňany pořádá tradiční celodenní akci zasvěcenou koním a jezdectví. Program proběhne v atraktivním prostředí zámeckého parku. Uvidíte zde slavné starokladrubské koně a jejich drezuru.

Podrobnosti: Program probíhá v anglickém zámeckém parku. Při programu uvidíte drezury, výcvik Jízdního oddílu Městské policie Pardubice, chovatelskou ukázku, ukázky druhů zápřeží, čtverylku v dámských sedlech, křtiny hříbat a mnoho dalšího. Oblíbený zámek ve Slatiňanech zároveň slouží jako hipologické muzeum, proto se zde dozvíte mnoho informací o chovu koní. V parku najdete také pomník se sochou koně, ohrazené koňské výběhy, hřebčín, kde se natáčel seriál Dobrá voda, nebo takzvané dětské hospodářství, které je zmenšeninou venkovského stavení.

Všechny děti už se těší na prázdniny. Chcete jim udělat radost? Vyberte některý z tipů na vstupné zdarma nebo za symbolickou cenu.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko

Na stránkách kudyznudy.cz na vás čeká přinejmenším 40 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Co si zabalit na dovolenou k moři s vaším drahým

Co si zabalit na dovolenou k moři

Sbalit si věci na dovolenou a na nic nezapomenout, to bývá někdy problém. Kafe.cz vám přináší kompletní seznam věcí, které by vám na prázdninách…

Akční letáky