Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na víkend: Josefínské a husí slavnosti nebo po stopách Popelky

Chcete strávit první říjnový víkend nějakou příjemnou akcí? Zkuste třeba Josefínské slavnosti v Terezíně, ochutnejte husí speciality v Boskovicích nebo se ve Švihově vydejte po stopách Tří oříšků pro Popelku.

Zdroj: Kudy z nudy Josefínské slavnosti v Terezíně

Kdy a kde: 3. a 4. října září 2014, Terezín

Proč se tam vydat: Tradiční oslavy založení města Terezína se zaměřením na jeho vojenskou historii proběhnou v pátek 3. a v sobotu 4. října. Připravený bude vojenský pochod, vojenské přehlídky, ukázky vojenského výcviku, dobytí dělostřelecké baterie, staročeský jarmark a noční souboje.

Podrobnosti: Pevnost Terezín ožívá každoročně tradičními Josefínskými slavnostmi, kdy si návštěvníci připomenou její historický původ. Na vlastní kůži zažijete, jak to před dávnou dobou v Terezínské pevnosti vypadalo. Užijte si tradiční oslavy založení města Terezín s vojenskou parádou, ukázkami výcviku a ukázkovým dobytím střelecké baterie. Velkolepá podívaná pro příznivce historie a staré vojenské techniky přinese přehlídku a střet uvnitř pevnosti, historickou válečnou techniku i vojenský tábor. Chybět nebude ani císařovna Marie Terezie a císař Josef II., včetně jejich nepřítele, pruského císaře Fridricha II. Velikého. Hlavními body programu budou sobotní bitvy: od 15:00 do 16:00 se odehraje bitva o most a od 19:00 do 19:30 proběhne noční dobývání pevnosti. Den zakončí ohňostroj.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko.

Na stránkách Kudyznudy.cz na vás čeká přinejmenším 40 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU