Jarní slavnost - Historická vesnice

Kdy a kde: Botanicus, Ostrá, sobota 27. dubna po celý den

Proč tam být: V historické vesnici v Ostré jako by se zastavil čas. A přesně o to jde. Pokud máte za sebou hektický týden plný shonu nebo důležitých rozhodnutí a chcete relaxovat aktivně, vydejte se v sobotu 27. dubna na Jarní slavnost. Ochutnáte domácí dobroty a mistrům starých řemesel se můžete dívat přímo pod ruce nebo si leccos i sami zkusit.

Velkolepá balónová show

Kdy a kde: v neděli 28. dubna na Státním zámku Sychrov (nedaleko Liberce)

Proč tam být: Pokud bude hezké počasí, vzlétnou v neděli kolem šesté hodiny večer balóny a to je vždy úchvatná podívaná. Program akce ale poběží už od dvou hodin, připraveny jsou přednášky na téma Historie balónového létání, výtvarná dílna pro děti a další možnosti, jak si užít pěkné odpoledne.

Tip redakce: Zcela výjimečně bude zpřístupněna vodárenská věž v zámeckém parku, který je sám o sobě velmi krásný a přímo láká k příjemné procházce (pozor, do parku nesmí psi).

Nová cyklostezka Dolní Břežany - Zlatníky

Kdy a kde: slavnostní otevření cyklostezky v sobotu 27. dubna od 14:00 hodin u rybníku Pazderák

Proč tam být: Protože cyklostezek (alespoň podle našeho názoru) není nikdy dost a tady se nabízí rovnou pěkný jarní výlet, který ujednou bez problémů i děti. Trasa výletu: Dolní Břežany - Libeň - Zvole - Ohrobec - Károv - Zálepy - Lhota - Kaštanka - Dolní Břežany.

A mimochodem... Pokud si teprve budete vybírat kolo, podívejte se předtím na náš článek

Jarní cyklistika: Desatero pro správný výběr kola.

Tip redakce: Cyklostezek se teď na jaře otevírá celá řada. Cyklistický výlet je připraven i od 13:00 hodin od skateparku v Lipníku nad Bečvou.

Turistický pochod Krajinou barona Ringhoffera

Kdy a kde: 27. dubna od 9:30 hod, naučná stezka - start na nádraží v Mirošovicích

Proč tam být: Pokud se například s dětmi chcete bavit v průběhu celého výletu, je už osmý ročník tohoto turistického pochodu dobrá příležitost. Na trati je deset jednoduchých úkolů. Tatínkové také mají svůj specifický cíl: pivovar ve Velkých Popovicích. Úplně malé děti zase určitě uchvátí křest maličkých kůzlátek.

Výstava bonsají - Zámek Libochovice

Kdy a kde: Libochovice (Ústecký kraj) od 26. do 28. dubna

Proč tam být: Půvab pěstěných bonsají je nepopiratelný. Prastaré umění a kultura pěstování miniatur stromů a keřů pochází z východní Asie. Jestliže si potřebujete spravit pocuchané nervy, zahleďte se i do jejich větvoví:-). K dispozici bude i poradenská služba a mnoho rostlin si můžete zakoupit.

Audience u císaře Karla I.

Kdy a kde: zámek Brandýs nad Labem, od pátku do soboty 26. - 27. dubna

Proč tam být: Dobrý tip na akci, nad kterou by nemusel mávnou rukou ani partner, ani například dospívající synové. Slavnost připomíná 200. výročí brandýského setkání tří evropských mocnářů a na programu je celá řada vojenských historických ukázek z dob napoleonských válek. Podrobnosti na www.brandyszamek.cz.