Velikonoční hrad Kost

Kdy a kde: 19. dubna 10:00 - 21. dubna 2014 16:00, Hrad Kost, Jičín, více na www.hrad-kost.cz

Proč se tam vydat: Hrad Kost zve návštěvníky na velikonoční prohlídky, zaměřené na zvyky a obyčeje.

Podrobnosti: Těšit se můžete na velikonoční výzdobu v interiérech hradu, dozvíte se něco o původu Velikonoc a o tradičních velikonočních pokrmech. Pokud nejste příznivci Velikonoc, můžete na hradě Kost zhlédnout s katem Heřmanem středověkou mučírnu, kde si na vlastní kůži můžete vyzkoušet středověké mučicí nástroje.

Bílá sobota v Mirakulu

Kdy a kde: 19. dubna 10:00 - 19. dubna 2014 17:00, Mirakulum, Milovice, cena: 150 Kč, více na www.mirakulum.cz

Proč se tam vydat: Právě v sobotu dojde k plnému otevření a propojení rodinného parku Mirakulum a adrenalinového Tankodromu. Zabaví se tak opravdu celá rodina. Je jen na návštěvnících, zda dají přednost celodennímu "lítání" v hradu, na trampolínách a houpačkách, nebo si budou hrát na vojáky ve výcvikovém campu a bojové základně US Army.

Podrobnosti: V Mirakulu bude během rodinného dne, kromě všech stálých prolézaček a atrakcí, možno vidět práci sokolníka či hokusy pokusy kouzelníka Navara. Kdo se rád zapojuje do dění přímo, jistě ocení workshop Cirkusová škola, určený pro malé žongléry, akrobaty a cirkusáky. Tankodrom nasadí poněkud těžší kalibr. Dokonce třikrát v průběhu dne se budou konat dobové bojové ukázky a ve 12 h přijede kolona vojenských vozidel. Svůj dětský sen si bude moci splnit nejeden tatínek jízdou v obrněném transportéru BVP (100 Kč), Hummeru (100 Kč) nebo Tatře 813 (50 Kč). Připraveny budou také soutěže o jízdy na čtyřkolkách nebo exhibice vojenských vozidel. A kdo by se na to celé milovické pozdvižení chtěl podívat z výšky, může využít let vrtulníkem (500 Kč za osobu).

Tradiční Velikonoce u nás i ve světě

Kdy a kde: 19. dubna 13:00 - 19. dubna 2014 17:00, Národopisné muzeum – Musaion, Praha 5, cena: 70 Kč, více na www.nm.cz

Proč se tam vydat: Jaké všechny zvyky a tradice jsou spojeny s Velikonocemi a jak se slaví v jiných zemích? Na to všechno odpoví akce z cyklu „Aspoň na víkend…“, která se v sobotu 19. dubna 2014 koná v Národopisném muzeu – Musaionu.

Podrobnosti: Pojďte se s námi připravit na Velikonoce. Prozkoumáme nejen novou výstavu Venkov, ale i stálou expozici a samotný Letohrádek Kinských, v němž muzeum sídlí. Pro všechny tvořivé návštěvníky je připravena výroba pomlázek, zdobení kraslic a velikonočních perníčků, vše v v podání zkušených mistrů starých řemesel. Na děti bude čekat také velikonoční výtvarná dílna. Program: 13:00 – 17:00 zdobení velikonočních kraslic, 13:00 – 17:00 zdobení perníčků, 13:00 – 17:00 výroba pomlázek, 13:00 – 17:00 ukázka výroby panenek a figurek ze šustí, 13:00 – 17:00 výtvarná velikonoční dílna.

Včelí svět slaví Velikonoce

Kdy a kde: 19. dubna 10:00 - 20. dubna 2014 16:00, Muzeum Včelí svět, Hulice, cena: 30 Kč, více na www.vcelisvet.cz

Proč se tam vydat: Návštěvníci Včelího světa si mohou vyzkoušet například zdobení vajíček včelím voskem nebo pletení velikonoční pomlázky.

Podrobnosti: Přijďte si vyzkoušet vaše umění v malování velikonočních vajíček! Pro děti je připraveno hledání čokoládových vajíček, dospělí mohou ochutnat výbornou medovinu. Náš obchod s včelími produkty je obohacen o další zajímavé výrobky. Kromě kvalitního medu, medoviny, medových čokolád a kosmetiky si můžete zakoupit i keramiku Ivany Syslové. Přijďte, těšíme se na vás. Otevřena je i naše expozice Včelí svět, kde můžete strávit příjemné chvíle se svými dětmi.