Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na víkend: Historie na třech krásných místech

Přinášíme vám tři zajímavé tipy, jak si užít víkend. Do 19. století vás přenese program ke 148. výročí bitvy u Hradce Králové. Do středověku se vrátíte díky slavnostem na hradě Pernštejně a barokem na vás dýchnou místa v Plzeňském kraji.

148. výročí bitvy u Hradce Králové

Kdy a kde: 3. – 5. července 2014, na Velkém a Malém náměstí v Hradci Králové a na bojišti Chlum 1866, Bitva u Hradce Králové

Proč se tam vydat: Vzpomínková akce na jednu z největších bitev 19. století proběhne od čtvrtka do soboty na Masarykově náměstí v Hradci Králové a na bojišti Chlum 1866. Na obou místech bude připravený bohatý program. Akce vyvrcholí rekonstrukcí bitvy.

Podrobnosti: Ve čtvrtek začne program v 15:00 na Masarykově náměstí v Hradci Králové. Uslyšíte historickou hudbu, uvidíte jezdectvo a historické oděvy. Na Chlumu se bude v 18:00 sloužit zádušní mše. Na pátek je dopoledne připravený pochod historických jednotek bojištěm a večer pochodňový průvod obcí Chlum. Sobotní program se soustředí na Bojiště Chlum 1866. Uvidíte pochod jednotek, uslyšíte historickou hudbu a ve 14:00 vypukne bitva „Hindenburg“ na motivy skutečných historických událostí z bitvy v roce 1866. Zábava pak potrvá do večerních hodin.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko

Na stránkách kudyznudy.cz na vás čeká přinejmenším 40 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky