Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na víkend: Historické vinobraní, slavnosti na Špilberku, festival dřeva a Drakiáda

Léto pomalu ale jistě končí. Kromě smutku ale můžete slavit – burčákem, speciální prohlídkou hradu, prací se dřevem a pouštěním draků.

Zdroj: Kudy z nudy Historické vinobraní 2013

Kdy a kde: Znojemské historické vinobraní, 13. – 14. 9. 2013, Znojmo

Proč se tam vydat: Proto, že na tradiční městské slavnosti můžete vidět návštěvu českého krále Jana Lucemburského z roku 1327, užít si velkolepou kostýmovanou a hudební show a ochutnat výtečná vína a burčák.

Podrobnosti: Budete mít možnost poznat slavnou minulost královského města na řece Dyji, včetně jeho vinařské tradice. Tradiční historická část Znojemského historického vinobraní nabízí rytířské turnaje, historickou tržnici s ukázkami řemesel i vojenské ležení, její dominantou však stále zůstává slavnostní průvod městem. Atmosféru pátečnímu průvodu dodávají hořící pochodně. Sobotní odpoledne vrcholí na hlavní tribuně předáním městských práv a trestáním nepoctivých vinařů. V centru pozornosti se ocitne král Jan Lucemburský a jeho manželka Eliška Přemyslovna, ale hlavně tradiční oblíbenec návštěvníků Znojemského historického vinobraní, bůh vína a dobré nálady Bakchus. Znojemské historické vinobraní je oficiálně zakončeno velkolepým ohňostrojem. Návštěvníky čekají degustace vín, soutěže, animační a outdoorové programy, kuchařská show a mnoho dalších aktivit. Pro děti je speciálně připraven program v hradebním příkopu. V rámci hudebního programu vystoupí například skupina Fleret, 4TET Jiřího Korna, Miro Žbirka, Jana Kirschner a další.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky