Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na víkend: Grand Restaurant Festival, království mašinek, noční zoo a setkání s jeleny

Ochutnejte dobré jídlo, seznamte se s jelenem, pokochejte se mašinkami a projděte se s celou rodinou noční zoo. To všechno můžete zažít už tento víkend.

Zdroj: Kudy z nudy Grand Restaurant Festival

Kdy a kde: 15. ledna - 28. února 2014, 100 podniků z celé ČR, více informací a seznam restaurací najdete na www.grandrestaurantfestival.cz

Proč se tam vydat: Oblíbený gastronomický svátek všech labužníků probíhá přímo v interiérech vybraných podniků vysoce hodnocených v celostátní anketě Maurerův výběr Grand Restaurant 2014. Můžete ochutnat luxusní delikatesy v nejlepších restauracích za zvýhodněné festivalové ceny. Motto festivalu je: „Nejezte blbě!“

Podrobnosti: Novinkou tohoto unikátního gastronomického svátku je propagace lokálních surovin, biopotravin a ekologických farem, které spolupracují s festivalovými podniky. Těšit se můžete na speciální „Mňam balíčky“, „Mňam Busy" a "Mňam Vlaky“. Partnerem je agentura CzechTourism s projektem Czech Specials. Kde jinde můžete ochutnat takové delikatesy, jako je: filátko z krokodýla, křepelčí stehýnka na nádivce z pancetty, půlku kanadského humra na mainský způsob nebo úplně klasické pečené selátko na šalotce a česneku s kroupovým prejtem? Hosté v rámci GRF ochutnají také farmářský či tradiční pokrm. Letošní Mňam Busy jsou přichystané v několika kategoriích: Tajný MňamBus, který vás zaveze do 3 "utajených" restaurací, MňamBus s Apetitem - tradiční jízda s redaktorkami časopisu Apetit - povídání nejen o receptech, gastro-zážitcích a tipech a Singles MňamBus pro nezadané, ale i zadané, kteří chtějí poznat nové přátele se zájmem nejen o gastronomii. Končíme v baru hotelu Kempinski. Nebojte se nastoupit! Vyzkoušet můžete také Vegetariánský MňamBus pro ty, kteří nejí maso nebo ho nemusí tak často. Dvoudenní Mňam vlak vás zaveze přes Ostravu do rožnovských Pivních lázní. Ochutnáte regionální speciality i vrcholnou gastronomii, užijete si relaxaci v pivních lázních a navštívíte originální designový hotel plný uměleckých děl v Čeladné. K tomu, abyste se mohli zúčastnit Grand restaurant festivalu, musíte mít zakoupenu festivalovou ochutnávku ve vámi vybrané restauraci. K tomu navíc si můžete přiobjednat např.: Mňam Bus, Mňam Vlak či Mňam Balíček na příslušný den a čas. Prodej na webových stránkách festivalu.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Test: Jste chronická dietářka?

Test: Jste chronická dietářka?

Patříte mezi hrstku „nedietářek“, spokojených se svým tělem, nebo naopak ke stále hubnoucí většině? Udělejte si test a uvidíte.

Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU