Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na víkend: Festival filmů sci-fi, pilotování letadla, výstava Giganti a veletrh knížek

Máte-li rádi výjimečné zážitky, pak právě vám se může líbit festival sci-fi filmů nebo možnost zalétat si na leteckém simulátoru. Pro rodiny s dětmi je pak na víkend připravena výstava gigantů z pravěku a pro intelektuály zase knižní veletrh.

Festival sci-fi filmů Future Gate

Kdy a kde: 13. – 16. března 2014, kino Bio Oko (Františka Křížka 15, Praha 7), cena za 1 představení 100 Kč, více informací o festivalu na www.futuregate.cz, předprodej vstupenek na /www.biooko.net/cz/

Proč se tam vydat: Máte rádi vesmírná dobrodružství a zajímá vás, jak může vypadat naše budoucnost? Právě pro vás je určen první ročník festivalu sci-fi filmů pod názvem Future Gate. Ten láká skalní i příležitostné fanoušky na filmové novinky i legendy populárního žánru. K vidění budou nejzajímavější novinky ze světa science fiction filmů, které na svou distribuční premiéru teprve čekají nebo ty, které se na plátně českých kin nikdy neobjevily.

Podrobnosti: Festival bude slavnostně zahájen fanoušky i kritiky ceněným filmem americké produkce Europa Report o hledání nových forem života na misi k měsíci planety Jupiter s příznačným názvem Europa. Páteční program festivalu nabídne hned dva zajímavé tituly – švédskou parodii na filmy o superhrdinech Kenny Begins a první díl dnes již kultovní sci-fi série Vetřelec z roku 1979 se Sigourney Weaver, který natočil Ridley Scott. Filmy plánované na sobotní večer potěší příznivce anime i ty, kteří se v kině rádi bojí. Po japonské animované legendě režiséra Mamoru Oshii Ghost in the Shell 2.0 (Kôkaku kidôtai) bude následovat v premiéře hororový snímek Poslední dny na Marsu v hlavní roli s Lievem Schreiberem. Neděle bude věnována objevování dálek vesmíru. Program otevře japonský akční snímek Space Battleship Yamato a festival bude zakončen slavným filmem Stanleyho Kubricka 2001: Vesmírná odysea. Festival bude zajímavý i po vizuální stránce – diváci cestou do kinosálu projdou pomyslnou časovou bránou a ocitnou se v daleké budoucnosti. Prostřednictvím technologických instalací, projekcí a speciální výzdoby budou objevovat tajuplná místa vzdálených galaxií a zatím nám skrytých světů.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky