Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na víkend: Dobývání hradu, festival česneku a selské slavnosti

Nemáte nápad, co podniknout tento víkend? Nechte se pozvat do jižních Čech na Selské slavnosti v Holašovicích. Pokud je vám bližší Morava, zveme na česnekové slavnosti do Buchlovic nebo na dobývání hradu Hukvaldy.

Zdroj: Kudy z nudy Selské slavnosti Holašovice

Kdy a kde: 25. – 27. července 2014, Holašovice, Selské slavnosti

Proč se tam vydat: Malované štíty stavení holašovické návsi se stanou již po šestnácté kulisou Selských slavností. Na těch již tradičně potkáte stovky lidových umělců, řemeslných tvůrců a účinkujících. Třídenní lidová slavnost v malebné vesničce Holašovice, ležící v půvabné krajině jižních Čech nedaleko Českých Budějovic, přinese lidový jarmark s ukázkami různých řemesel z České republiky i ze zahraničí.

Podrobnosti: Na rozlehlé návsi zhlédnou návštěvníci slavností ukázky řemesel či si mohou zakoupit výrobky z keramiky, kůže, proutí, paličkované krajky, tkaných oděvů. Svou zručnost představí řezbáři, nožíři, mincovníci, dráteníci, kováři, hrnčíři atd. Selské slavnosti začínají již v pátek 25. července ve 12:00 hodin Dnem s Českým rozhlasem České Budějovice a pokračují i v sobotu a v neděli vždy od 8:30 hodin celodenním kulturním programem. Po celou dobu budou k dispozici tvůrčí dílny na návsi pro děti. Mezi stánky uslyšíte vystoupení jihočeských heligonek a jarmareční zpívání. Děti potěší projížďky na koních, chytání ryb z kádě do ruky, dřevěný ručně poháněný kolotoč. Vystoupí zde více než 350 účinkujících z Čech i zahraničí.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko.

Na stránkách kudyznudy.cz na vás čeká přinejmenším 40 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Test: Jak zvládáte odmítnutí?

Test: Jak zvládáte odmítnutí?

Odmítnutí – ať v lásce, nebo třeba při hledání zaměstnání – dokáže pěkně zkazit náladu. Jak se s odmítnutím vyrovnáváte vy?

Akční letáky