Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na víkend: Do Tábora, ke Slavkovu a do Litoměřic

Na první adventní víkend se koná řada vánoční akcí, mnoho měst rozzáří vánoční stromy. My jsme pro vás vybrali i jiné tipy. Do Tábora se vydejte na první ročník Festivalu čokolády, na jižní Moravě zažijte 209. výročí bitvy u Slavkova. Pokud se chcete naladit vánočně, zkuste litoměřický hrad, kde si užijete nejen adventní program, ale uvidíte i repliku svatováclavské koruny.

Festival čokolády v Táboře

Kdy a kde: 28. až 30. listopadu 2014, Tábor

Proč se tam vydat: Nalaďte se předvánočně trochu jinak a přeneste se v jihočeském Táboře do světa čokolády. Ve společenském domě Střelnice totiž proběhne od pátku 28. do neděle 30. listopadu první svátek čokolády. Čokoládový festival v Táboře přinese příjemný gurmánský zážitek.

Podrobnosti: Základem festivalu je čokoládový trh, na němž přes 30 stánků nabídne tabulky, pralinky, teplou čokoládu, lízátka, ovoce v čokoládě a mnoho dalších čokoládových dobrůtek. Představí se zde manufaktury a malí výrobci, kteří pracují pouze se špičkovou čokoládou. Ochutnáte dobroty od firmy Jordys z Hradce Králové či čokoládu z Troubelic. Kavárna U červené židle z Prahy představí svoje pralinky. Chybět nebude ani čokoláda "fairtradová". V zatepleném stanu ve střelnické zahradě ochutnáte čokoládu ze všech koutů světa. Malý sál bude věnován kuchařským show. Do Tábora přijedou špičkoví cukráři a kuchaři, kteří předvedou luxusní dezerty nebo i slané recepty s čokoládou. Páteční a sobotní večer přinese koncerty kubánské a mexické kapely, vyvrcholením festivalu bude módní přehlídka klobouků z čokolády. Obdivovat budete expozici dortů. Děti potěší pohádky s čokoládovými příběhy.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko
Na stránkách kudyznudy.cz na vás čeká 50 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky