Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na víkend: Do Slavkova, Frenštátu a za divadly

Třetí listopadový víkend bude ve znamení Noci divadel i s příchutí svatomartinských vín a husy. Noc divadel proběhne ve 29 městech a zavede vás do míst, kam se běžně nedostanete. Svatomartinské dobroty ochutnáte ve Frenštátě pod Radhoštěm a ve Slavkově. Zde bude připravena i Hubertova jízda.

Noc divadel v celé zemi

Kdy a kde: 15.listopadu 2014, Praha a dalších 28 měst

Proč se tam vydat: European Theatre Night prezentuje divadlo netradiční formou vždy třetí listopadovou sobotu již od roku 2008. Noc otevřených divadel proběhne letos 15. listopadu 2014 v deseti evropských státech. V České republice se koná druhým rokem.

Podrobnosti: Česká divadla otevřou své prostory a během večerních a nočních hodin připraví pro diváky různorodý program: představení pro děti i pro dospělé, autorská čtení, workshopy a semináře, koncerty, projekce filmů a inscenací nebo prohlídky zákulisí. Společným tématem vyhlášen Rok české hudby. Noci divadel se zúčastní 100 souborů z 29 měst. V Praze bude v Celetné ulici otevřeno Informační centrum Noci divadel. Nově se návštěvníkům otevře celá budova Institutu umění, konat se zde budou přednášky, výstavy a projekce, ožije také přilehlé patio. I v letošním roce připravují města, kde se Noci divadel účastní více souborů, společné programové součásti. Propojení chystá kromě Brna také Praha a Ostrava.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko

Na stránkách kudyznudy.cz na vás čeká 50 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky