Pohádková výstava ve Strahovském klášteře v Praze

Kdy a kde: 21. listopadu až 31. prosince 2014, Praha 1

Proč se tam vydat: Pokračování úspěšné výstavy originálních kostýmů českých filmových pohádek s názvem „Jak se oblékají pohádky“ uvidíte ve Strahovském klášteře. Do 31. prosince si můžete prohlédnout originály kostýmů našich českých filmových pohádek.

Podrobnosti: Opět v prostorách Strahovského kláštera si budete moci od 21. listopadu do 31. prosince 2014 prohlédnout originály kostýmů našich českých filmových pohádek díky této putovní výstavě. Jak ve skutečnosti vypadaly kouzelné šaty, které si vyloupla Popelka ze tří oříšků? Byl myší kožíšek opravdu myší? A jakou „róbou” se pyšnila krásná Krasomila? Na to se snaží odpovědět tato putovní výstava. Těšit se můžete nejen na originální kostýmy ze slavných českých filmových pohádek, ale i na dekorace, rekvizity, fotografie a záběry z natáčení. Uvidíte kostýmy z nejznámějších českých pohádek: Tři oříšky pro Popelku, Pyšná princezna, Princezna se zlatou hvězdou, Byl jednou jeden král, Obušku z pytle ven, Šíleně smutná princezna, Pekařův císař a císařův pekař nebo Princ a Večernice a mnohé další. Chybět nebudou projekce a atraktivní stylové kulisy pro děti. Otevřeno bude denně od 9:30 do 11:30 a od 12:00 do 17:00. Zavřeno bude pouze 24. a 25. prosince. 26. prosince se znovu otevře v 10:00.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko.
Na stránkách kudyznudy.cz na vás čeká 50 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu!

Kouzlo vánočního zámku Slatiňany

Kdy a kde: 20. až 26. prosince 2014, Slatiňany

Proč se tam vydat: Zapomeňte na předvánoční stres a shon a přijeďte podlehnout kouzelné zimní atmosféře slatiňanského zámku, který leží nedaleko města Chrudim. Od 20. do 26. prosince vás čekají na speciálních vánočních prohlídkách přepychově zařízené a vánočně vyzdobené pokoje, ve kterých trávila před polovinou minulého století nejradostnější dny v roce knížecí rodina.

Podrobnosti: Zámecké interiéry ve Slatiňanech se vám během šesti prosincových dnů představí v nevídané kráse. V jídelně bude bohatě prostřený stůl očekávat návštěvu vzácných hostů, pod vánočním stromem najdete štědrou nadílku pro velké i malé obyvatele zámku a reprezentační salóny zazáří v působivém světle lustrů a lamp. Půlhodinová procházka vánočním zámkem vyvrcholí v knihovně, která bude zařízena tak, jak si ji pamatovali poslední majitelé. Mimořádné zimní prohlídky vám umožní užít si neobvyklé kouzlo vánočního zámku. Malebný zámek na úpatí Železných hor obklopený rozlehlým anglickým parkem láká svou netradiční moderností, přívětivou a pohodovou atmosférou, nejmladší zámeckou expozicí v republice a jednou z největších hipologických sbírek na světě.

Více tipů na výlety po Česku na Kudyznudy.cz!

Zimní plavby v Lednici

Kdy a kde: 1. listopadu 2014 až 31. března 2015, Lednice

Proč se tam vydat: Také v zimních měsících můžete plout zámeckým parkem v jihomoravské Lednici. Pokud to počasí dovolí a řeka nezamrzne, můžete z vyhřáté lodní kajuty pozorovat krásy zimního zámeckého parku i lužního lesa a pochutnávat si přitom na pohárku svařeného vína.

Podrobnosti: Nechte se pozvat k romantické plavbě parkem lednického zámku, po ramenech řeky Dyje, provázené výkladem o historii a zajímavostech bývalého lichtenštejnského panství. Můžete si vychutnat plavbu na dvou trasách: od lednického zámku k Minaretu a odtud dále k Janovu Hradu (Janohradu). K vyhlídkovým okružním plavbám zámeckým areálem v Lednici až k Janohradu vyplouvá o zimních víkendech a svátcích vždy v celou hodinu mezi 11:00 a 15:00 loď Morava. Plavba trvá třicet minut. V období adventu budete ve vyhřáté kajutě uzavřené lodi poslouchat koledy. Během rozpustilého fašanku (masopustu) se budete v příštím roce plavit s pirátskou posádkou. Pro skupiny nejméně deseti osob lze plavbu rezervovat i v týdnu.

Další tipy na výlety po Česku na Kudyznudy.cz!