Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na víkend: Do Prahy, Slatiňan a do Lednice

Na zlatý adventní víkend i na Vánoce je v celé zemi připraveno mnoho krásných akcí. Vybrali jsme pro vás tři. Do konce roku můžete obdivovat pohádkové kostýmy na výstavě v pražském Strahovském klášteře. Do Slatiňan na Chrudimsku se můžete vydat na speciální vánoční prohlídky zámku.

Zdroj: Kudy z nudy Pohádková výstava ve Strahovském klášteře v Praze

Kdy a kde: 21. listopadu až 31. prosince 2014, Praha 1

Proč se tam vydat: Pokračování úspěšné výstavy originálních kostýmů českých filmových pohádek s názvem „Jak se oblékají pohádky“ uvidíte ve Strahovském klášteře. Do 31. prosince si můžete prohlédnout originály kostýmů našich českých filmových pohádek.

Podrobnosti: Opět v prostorách Strahovského kláštera si budete moci od 21. listopadu do 31. prosince 2014 prohlédnout originály kostýmů našich českých filmových pohádek díky této putovní výstavě. Jak ve skutečnosti vypadaly kouzelné šaty, které si vyloupla Popelka ze tří oříšků? Byl myší kožíšek opravdu myší? A jakou „róbou” se pyšnila krásná Krasomila? Na to se snaží odpovědět tato putovní výstava. Těšit se můžete nejen na originální kostýmy ze slavných českých filmových pohádek, ale i na dekorace, rekvizity, fotografie a záběry z natáčení. Uvidíte kostýmy z nejznámějších českých pohádek: Tři oříšky pro Popelku, Pyšná princezna, Princezna se zlatou hvězdou, Byl jednou jeden král, Obušku z pytle ven, Šíleně smutná princezna, Pekařův císař a císařův pekař nebo Princ a Večernice a mnohé další. Chybět nebudou projekce a atraktivní stylové kulisy pro děti. Otevřeno bude denně od 9:30 do 11:30 a od 12:00 do 17:00. Zavřeno bude pouze 24. a 25. prosince. 26. prosince se znovu otevře v 10:00.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko.
Na stránkách kudyznudy.cz na vás čeká 50 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky