Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na víkend: Do Ostravy, Chebu a Děčína

Na stříbrný adventní víkend můžete načerpat vánoční atmosféru na třech místech. Slezskoostravský hrad zve na tradiční Stříbrnou sobotu a neděli, chebské vánoční trhy přináší spoustu zábavy a děčínský zámek bude hostit adventní trhy.

Zdroj: Kudy z nudy Stříbrná sobota a neděle na Slezskoostravském hradě

Kdy a kde: 13. a 14. prosince 2014, Ostrava

Proč se tam vydat: Dvoudenní předvánoční jarmark s bohatým programem Stříbrná sobota a neděle se koná o víkendu 13. a 14. prosince v Ostravě. Zažijete vánoční atmosféru jarmarku, na kterém uvidíte ukázky řemesel a vánočních zvyků, jako je lití olova, krájení jablíček, pouštění lodiček ze skořápek ořechů.

Podrobnosti: Na nádvoří Slezskoostravského hradu se představí umělecké soubory s lidovou a historickou hudbou, hudební soubory s koledami i práce kovářského mistra. Nebudou chybět vánoční představení pro děti i dospělé. Areál zkrášlí vánoční výzdoba. Večer bude romanticky nasvícen pochodněmi a ohněm v železných koších. V dřevěných stáncích na nádvoří hradu se budou prodávat tradiční lidové a umělecké výrobky. Ochutnáte pečené kaštany, potěší vás živý betlém. Souběžně v hradní galerii probíhá Výstava betlémů. Tu můžete navštívit do 4. ledna 2015.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko
Na stránkách kudyznudy.cz na vás čeká 50 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU