Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na víkend: Do Nechanic, Prahy či Olomouce

Poslední předadventní víkend již můžete navštívit řadu vánočních akcí. Vybrali jsme pro vás vánočně vyzdobený zámek Hrádek u Nechanic. Od neděle vás také okouzlí vánoční atmosféra Olomouce. A pokud ještě nemáte náladu na sváteční téma, vydejte se do Prahy na žonglérský marathon.

Zdroj: Kudy z nudy Vánoce na zámku Hrádek u Nechanic

Kdy a kde: 22. 11. až 7. 12. 2014, Nechanice

Proč se tam vydat: Při prohlídce vánočně upravených zámeckých interiérů v Hrádku u Nechanic se seznámíte s vánočními zvyky, tradicemi a s historickou vánoční výzdobou.

Podrobnosti: Zpřístupněna bude zámecká kuchyně, kde si můžete navodit vánoční náladu při popíjení pravého zámeckého anglického punče, anglického čaje nebo dobré kávy a ochutnat vánoční cukroví. Čeká vás také prodej suvenýrů, drobných vánočních dárků, perníčků, adventních věnců, svícnů, jmelí a větví. Zámek je otevřen o sobotách a nedělích od 22. 11. do 7. 12. 2014 od 9:00 do 16:00. Zámek Hrádek u Nechanic je jednou z nejvýznamnějších romantických staveb na území České republiky. Zámek vznikl v letech 1839 - 1857 ve stylu windsorské gotiky, jako reprezentační sídlo šlechtického rodu Harrachů. Interiéry mají převážně novorenesanční vzhled.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko

Na stránkách kudyznudy.cz na vás čeká 50 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky