Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na víkend: Do Brna, Horšovského Týna nebo do Hřenska

Druhý listopadový víkend bude ve znamení svatomartinských slavností. Zveme vás na tradiční hody do Brna. V Horšovském Týně, Plzni a Dobřanech také začne festival Juniorfest. Edmundova soutěska v Českém Švýcarsku láká na závod převozníků.

Zdroj: Kudy z nudy Svatomartinské hody v Brně

Kdy a kde: 7. a 14. listopadu 2014, Brno

Proč se tam vydat: 5. ročník Svatomartinských hodů se v Brně uskuteční od 7. od 14. listopadu. V rámci akce se mohou milovníci dobrého jídla a vína těšit na gastronomické zážitky na náměstí Svobody, v brněnských restauracích, v Městském divadle a podzemních chodbách Labyrintu pod Zelným trhem.

Podrobnosti: Letošní svátek moku z vinné révy bude rozdělen na dvě části. První s názvem „Brněnské hody“ se bude konat od 7. listopadu a nabídne regionální speciality i víno od moravských vinařů. O víkendu vás čekají na náměstí Svobody mimo jiné vystoupení vždy ve 14:30, 15:45 a 17:00. Druhá část, tedy to pravé svatomartinské veselí, vypukne 11. listopadu. V tento den bude v katedrále sv. Petra a Pavla požehnáno novému ročníku svatomartinského vína a průvod se odtud vydá v čele se sv. Martinem v podání herce Martina Krause na náměstí Svobody. Vína pak ochutnáte od 11. do 14. listopadu také v Městském divadle a ve čtvrtek 13. listopadu v brněnském podzemí a v Labyrintu pod Zelným trhem.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko

Na stránkách kudyznudy.cz na vás čeká 50 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Zrovna dnes mi angličtina nejde...

Zrovna dnes mi angličtina nejde...

Personalisté zažívají při výběrových řízeních nejrůznější veselé příběhy. Kandidáti přicházejí v kraťasech, jindy nabízejí pojišťovací služby,…

Akční letáky