Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na víkend: Chodská pouť, dny řemesel a výstava bižuterie

Hledáte inspiraci, jak strávit nadcházející víkend? Křehká krása skla a bižuterie vás okouzlí v Jablonci nad Nisou, tradiční řemesla si připomenete v Rožnově pod Radhoštěm a veselit se budete na Chodských slavnostech v Domažlicích.

Zdroj: Kudy z nudy Křehká krása v Jablonci nad Nisou

Kdy a kde: 7. – 10. srpna 2014, Jablonec nad Nisou

Proč se tam vydat: Největší výstava českého skla a bižuterie proběhne od 7. do 10. srpna v Eurocentru v Jablonci nad Nisou. Nenechte si také ujít ukázky technik zpracování skla a bižuterie. Chybět nebudou módní přehlídky a kulturní program. Současně bude probíhat v Muzeu skla a bižuterie Mezinárodní Trienále skla a bižuterie Jablonec 2014.

Podrobnosti: Výstava Křehká krása se inspirovala v tradici velkých bižuterních výstav, které se v Jablonci nad Nisou konaly v 60. a 70. letech 20. století. Uvidíte produkci 51 současných firem, které se starají o zachování tradičních jizerskohorských oborů. Pro děti i dospělé budou připraveny kreativní dílny. Denně uvidíte prezentace technik práce se sklem, bižuterií i s keramikou. Těšte se na foukání skla, mačkání skleněných kamenů, broušení, rytí a malování skla, předvádění techniky podmalby na skle, výrobu foukaných figurek nebo černé bižuterie. Na přehlídkové molo vyjdou krásné dívky v oděvních a bižuterních kreacích ze svazové módní přehlídky Made in Jablonec 2014. 3. ročník výstavy můžete obdivovat denně od 10:00 do 18:00 hodiny, v neděli pak do 16:00.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko.

Na stránkách Kudyznudy.cz na vás čeká přinejmenším 40 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky