Jarní výstava u Starkla zahradníka

Kde a kdy: zahradnictví Starkl v Čáslavi, od čtvrtka do neděle

Proč tam jít: Protože jaro si s námi tak trochu hraje na schovávanou a tady každoročně prohrává a musí se ukázat v plné kráse. Výstava je prodejní a plná inspirace. Zahradní architekti zaranžují ve výstavní hale několik tisíc rostlin - cibuloviny, trvalky , okrasné keře a stromy. Důraz pak kladou na to, aby bylo využito co nejvíce rozkvetlých a postupně nakvétajících druhů, které charakterizují jarní atmosféru. Můžete tak vychutnávat jarní atmosféru i v případě, že venku bude stále mrznout.

Velikonoční trhy na Sychrově

Kde a kdy: sobota i neděle, Státní zámek Sychrov, okres Liberec

Proč tam jít (tip šéfeditorky Kafe.cz): Protože sychrovské trhy nikdy nezklamou tím, že by se mezi státnky plné kouzla lidových řemesel vloudil některý s modernějším zbožím. Zamlsáte si, pobavíte se kulturním programem a načerpáte spoustu inspirace na jarní výzdobu bytu. Pobaví se i děti, často mohou tvořit vlastní hračky nebo třeba vyzkoušet vyfouknout si vlastní baňku sklářskou píšťalou.

Velikonoční trhy a výstavy propuknou tento víkend po celé republice. V Praze se například konají hned na několika náměstích, určitě zavítejte i do skansenu v Přerově nad Labem, kde si můžete různé techniky zdobení kraslic vyzkoušet. Tipy na velikonoční akce najdete pěkně pohromadě na adrese www.kudyznudy.cz.

Nakupovat a na kávu

Kde a kdy: od pátku v Praze na Černém mostě

Proč tam jít: Než se jaro opravdu dostaví, připravte na ně svůj šatník. Vydat se třeba s kamarádkou (partnera by takový plán asi moc nepotěšil) propátrat všechny Top jarní trendy, není vůbec špatný nápad. V Praze v pátek otevřelo brány zrekonstruované a hodně rozšířené Obchodní centrum Černý most. Bez úlovku určitě neodejdete.

Náš tip: Až vás budou bolet nohy, zastavte se tam na lahodnou kávu a něco dobrého (nebo i hezkého:-) v Tchibu. Zdejší obchod byl přestavěn v novém architektonickém duchu, navozuje příjemnou atmosféru přírodních materiálů a je zatím jediný svého druhu v republice. Ceny jsou ovšem stejné, jako v celém řetězci nebo e-shopu.

Starou mikinu za novou

Kde a kdy: od 20. března do 7. dubna ve všech originálních obchodech TIMEOUT

Proč tam jít: Protože je s jarem nejvyšší čas trochu provětrat šatník, nové mikiny Timeout z aktuální kolekce jsou krásné a ještě pomůžete dobré věci v rámci akce „Mikina vrací do života“. Recykluj a pomáhej. I vaše mikina pomůže dát radost do života. Přineste svou staro-novou mikinu a dostanete novou TIMEOUT mikinu za 50 %. Letos pomáháme v České republice pod patronátem Barevných domků Hajnice projektu Bílý domek.

Smrtonosná past 5

Kdy a kde: celý víkend v kinech po celé republice

Proč tam jít: Protože poručík John McCaine v podání Bruce Willise je legenda, která nestárne. Pátý díl se povedl, sex-appel hlavnímu hrdinovi nechybí a určitě se vám podaří přemluvit i partnera, aby šel s vámi. Udělejte si hezké víkendové odpoledne a film se zastavte zhodnotit třeba v kavárně.

Víme hodně i o dalších filmech, které běží, čtěte podrobnosti o:

Martin a Venuše

Babovřesky

Terapie láskou

Na starých běžkách kolem Labské boudy

Kde a kdy: neděle, Labská bouda v Krkonoších

Proč tam být: I kdyby se závodu zúčastnil váš sportovně nadaný partner a vy jen čekala u hrnku kávy nebo horké čokolády, stojí to za podívanou, až bude startovní pole vyrážet do stopy. Čtyřiadvacátého března uplyne přesně sto let od chvíle, kdy ve sněhové vánici zemřel na hřebenech Krkonoš slavný český lyžař Bohumil Hanč. Na jeho počest se pořádá retro závod na 15 km v dobovém ústrojí. 24. 3. 2013 v 7 hodin startuje na Labské boudě retro závod lyžníků v dobové ústroji s historickou výzbrojí, který se pojede na jednom ze tří 16,5 km okruhů původní trasy závodu. Sraz aktérů v sobotu 23. 3. na Labské boudě, lékařská prohlídka účastníků, nocleh a snídaně zajištěny. Závodníci musí mít dřevěné lyže bez hran a historické vázání. Hůlky musí být dřevěné nebo bambusové, talířky dřevo, rákos nebo hliník. Umělá hmota je zakázána. Na Labské boudě bude k zakoupení památeční očíslované odznaky v ceně 50 Kč (jedinečná série 150 ks).