Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na víkend: Bitva na Bílé hoře, Dny NATO a pivní akce

Hledáte inspiraci, jak strávit další zářijový víkend? V Praze můžete prožít rekonstrukci slavné Bitvy na Bílé hoře, v Ostravě si užijete Dny NATO plné letadel a v Českých Budějovicích ochutnáte pivo na Dni Budvaru.

Bitva na Bílé hoře v Praze

Kdy a kde: 20. a 21. září 2014, Praha 6

Proč se tam vydat: Desátý ročník rekonstrukce Bitvy na Bílé hoře proběhne v sobotu 20. a v neděli 21. září na Bělohorské pláni u zdi obory Hvězda v Praze 6. Program bude probíhat po oba dny stejně mezi 12:00 a 17:00. Pláň zaplní stánky s tradičními řemesly i taverny. Rekonstrukce bitvy, do které jsou zapojeni pěší, jezdci na koních a dělostřelci, přiblíží dramatickou epizodu českých dějin.

Podrobnosti: Dění začne v pravé poledne dělostřeleckou salvou. Na řemeslném tržišti budou řemeslníci předvádět zručnost a hostinští se postarají o vaše hrdla i žaludky. Život vojska poznáte na prohlídkách vojenského ležení a stájí. Podívanou chystají i kejklíři. V průběhu dne zahrají historické hudební skupiny. Zlatým hřebem akce bude po oba dny od 15:00 rekonstrukce bitvy, která se odehrála 8. listopadu 1620 na Bílé hoře. Představení za účasti několika stovek účinkujících doplní hudba a pyrotechnické efekty. Sobotní bitvou provede moderátor Petr Jančařík, v neděli jej vystřídá herec Václav Vydra. V bitvě se utkají pěchota, jezdci i dělostřelci a podívaná potrvá asi 80 minut. Uprostřed obory, kde se kdysi odehrála slavná bitva, leží renesanční letohrádek Hvězda. Pojmenování získal podle výjimečného půdorysu ve tvaru šesticípé hvězdy – hexagramu. V suterénu je k vidění model bitvy.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko.

Na stránkách Kudyznudy.cz na vás čeká přinejmenším 40 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu! 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky