Bitva na Bílé hoře v Praze

Kdy a kde: 20. a 21. září 2014, Praha 6

Proč se tam vydat: Desátý ročník rekonstrukce Bitvy na Bílé hoře proběhne v sobotu 20. a v neděli 21. září na Bělohorské pláni u zdi obory Hvězda v Praze 6. Program bude probíhat po oba dny stejně mezi 12:00 a 17:00. Pláň zaplní stánky s tradičními řemesly i taverny. Rekonstrukce bitvy, do které jsou zapojeni pěší, jezdci na koních a dělostřelci, přiblíží dramatickou epizodu českých dějin.

Podrobnosti: Dění začne v pravé poledne dělostřeleckou salvou. Na řemeslném tržišti budou řemeslníci předvádět zručnost a hostinští se postarají o vaše hrdla i žaludky. Život vojska poznáte na prohlídkách vojenského ležení a stájí. Podívanou chystají i kejklíři. V průběhu dne zahrají historické hudební skupiny. Zlatým hřebem akce bude po oba dny od 15:00 rekonstrukce bitvy, která se odehrála 8. listopadu 1620 na Bílé hoře. Představení za účasti několika stovek účinkujících doplní hudba a pyrotechnické efekty. Sobotní bitvou provede moderátor Petr Jančařík, v neděli jej vystřídá herec Václav Vydra. V bitvě se utkají pěchota, jezdci i dělostřelci a podívaná potrvá asi 80 minut. Uprostřed obory, kde se kdysi odehrála slavná bitva, leží renesanční letohrádek Hvězda. Pojmenování získal podle výjimečného půdorysu ve tvaru šesticípé hvězdy – hexagramu. V suterénu je k vidění model bitvy.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko.

Na stránkách Kudyznudy.cz na vás čeká přinejmenším 40 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu!

Dny NATO v Ostravě

Kdy a kde: 20. a 21. září 2014, Ostrava

Proč se tam vydat: Dny NATO v Ostravě jsou největší letecko-armádně-bezpečnostní akcí ve střední Evropě. Tato oblíbená dvoudenní rodinná akce proběhne v sobotu 20. a v neděli 21. září. Hlavní program se odehraje na Letišti Leoše Janáčka Ostrava a nabídne prezentaci těžké vojenské, policejní i záchranářské techniky, dynamické ukázky výcviku speciálních jednotek, letecké ukázky a prezentaci výzbroje, výstroje a vybavení útvarů.

Podrobnosti: Užijte si show ve vzduchu i na zemi, plnou stíhaček a ukázek výcviku speciálních armádních jednotek. Budete obdivovat špičkové umění a techniku nejenom vojáků, hasičů a policistů, ale i celníků, vězeňské služby, městské policie a dalších elitních útvarů. Součástí největší bezpečnostní přehlídky ve střední Evropě jsou Dny vzdušných sil Armády České republiky. Své umění tu předvedou letecké akrobatické skupiny, divákům se představí i policejní zásahové jednotky a motocyklová četa Hradní stráže. Součástí akce v rámci doprovodného programu jsou také besedy, filmové projekce a semináře. Na akci je bezplatný vstup.

Více tipů na výlety po Česku na Kudyznudy.cz!

Den v Budvaru v Českých Budějovicích

Kdy a kde: 20. září 2014, České Budějovice

Proč se tam vydat: V sobotu 20. září proběhne v areálu pivovaru Budějovický Budvar tradiční Den v Budvaru. Akce bude zároveň oslavou 119. výročí založení Budějovického Budvaru. Bohatý program v novém distribučním a logistickém areálu pivovaru v Kněžskodvorské ulici začne ve 12:00 a na dvou pódiích nabídne řadu koncertů.

Podrobnosti: Protože akce připomíná založení pivovaru v Českých Budějovicích, bude v areálu čepován kompletní sortiment piva z produkce Budějovického Budvaru. Ochutnáte celkem 10 druhů piva, z toho 3 druhy kvasnicového. Nabídku doplní míchaný nápoj z piva PardálOVO bezové a dva druhy cideru Sormersby. Po celý den si můžete dávat také například guláš nebo grilované klobásy. V areálu bude připraveno 1 000 míst k sezení. Na Budvar scéně si poslechnete kapely Nezmaři, Seven´s, Oceán či B.S.P. Vystoupí zde také Michal Prokop a Lucie Bílá. Pardál scéna bude hostit třeba skupiny Menhir, Keks, Traktor a Wohnout.

Další tipy na výlety po Česku na Kudyznudy.cz!