Od května si můžou všichni majitelé pejsků pískat – vybrat si dovolenou tak, aby na ni mohl i váš domácí mazlíček, je totiž mnohem jednodušší. V rámci hotelového řetězce OREA HOTELS byl totiž zaveden unikátní certifikát Pet Friendly hotely – označuje všechny hotely, kde jsou perfektně připraveni postarat se nejen o vás, ale i o vaše zvířátka.

„Stále přibývá hostů, kteří svou dovolenou tráví ve společnosti celé rodiny, a to včetně domácích mazlíčků. Nový certifikát označující Pet Friendly hotely by jim měl v rámci našeho řetězce pomoci s volbou ubytovacího zařízení, které lépe odpovídá jejich potřebám,“ říká Filip Kühnel, generální ředitel společnosti OREA HOTELS.

Kam se psem? Seznam Pet Friendly hotelů
  • OREA Hotel Devět Skal na Vysočině
  • OREA Hotel Excelsior a Monty v Mariánských Lázních
  • OREA Hotely Špičák na Šumavě
  • OREA Wellness Hotel Santon v Brně
  • OREA Hotel Horal v Krkonoších
  • OREA Hotel Fontána v Luhačovicích

Misky, pelíšek i krmivo. Pet Friendly hotely slaví úspěch

A jak se liší Pet Friendly hotel od toho normálního? Především je možné v něm půjčit různě velké misky nebo třeba deku, kterou můžete využít jako psí či kočičí pelíšek. Když venku prší, je v hotelu, kam se smí se psem, k dispozici ručník na mokré psí tlapky a pokud váš mazlíček vyloženě nebazíruje na jedné značce krmiva, můžete pro něj dokoupit i to.

Aby hotel dosáhl na označení Pet Friendly, musí také v jeho bezprostřední blízkosti být prostor vhodný pro venčení psů, kde bude k dispozici odpadkový koš se sáčky na psí exrementy. Podmínkou je také stojan s miskou na vodu umístěný v hotelu a možnost nakoupit pro vaše mazlíčky nějaké hračky, jako jsou frisbee nebo míčky. Dovolená se psem se tak stává zase o něco jednodušší.

Jak vozit psa v autě?

Pet Friendly hotely nejsou to jediné, co vlastníkům čtyřnohých domácích mazlíčků chybělo ke štěstí. Mnohé od cestování se psem odradí samotná přeprava psa autem. Někteří pejsci ji zvládají dobře, jiní ale dokonce zvrací. Abyste tomu zabránili, omezte v den cestování krmení a dejte pejskovi najíst až po příjezdu do hotelu. V průběhu cesty se psem autem dělejte častější zastávky, zajistěte, aby neměl žízeň, a hlavně ho nikdy nenechávejte v autě samotného.

Chci se najíst v restauraci. A co pes?

A když se po celodenním výletu chcete odměnit nějakou dobrotou v hotelové restauraci, není nic horšího, než zamknout svého mazlíčka na pokoji. Pet Friendly hotely proto umožňují pejskům i vstup do restaurace, kde jim je opět k dispozici miska s vodou. Přestože v Pet Friendly hotelech bude mít váš pes nadstandardní servis, nezapomeňte mu vzít jeho oblíbenou hračku, vodítko, náhubek, obojek a nezbytné pamlsky.