Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Italský ráj lyžařů

Zdroj: Profimedia.cz, Archiv

Kolem stovky kilometrů sjezdovek, snowparky, babyparky a spousta možností, jak trávit volný čas – to vše nabízí malebný italský kraj Emilia Romagna.

Kraj Emilia Romagna má samozřejmě co nabídnout i v létě, ale největšímu zájmu turistů se těší v zimě. Lyžařům nabízí tři střediska – Cimone, Corno alle Scale a Cerreto Laghi. Tyto areály jsou v mnohém unikátní. Leží v Itálii, kraj Emilia Romagna je proslulý výborným jídlem a pohostinnými lidmi. Nachází se nedaleko Boloně a Florencie, takže kdo nevydrží celou dovolenou lyžovat, může si užít i tato starobylá města. Komu se nechce cestovat autem, může letět do Boloně odkud je zajišťován transfer až do střediska. Ideální jsou tato střediska také pro rodiny s dětmi.

Cimone

Cimone, Lyžování, Snowboard Cimone, Lyžování, Snowboard Zdroj: Profimedia.cz, Archiv

Cimone je opravdový ráj pro milovníky snowboardu díky Snowparku Piancavallaro, kde jsou k dispozici jumpy, kink boxy, step-upy, 90 metrový half-pipe a další vybavení sloužící k uspokojení milovníků tohoto sportu, kteří Cimone během zimní sezóny hojně navštěvují. V tomto areálu je také možné okusit vzrušení snowkitingu, kdy se přivázáni na pestrobarevného draka se snowboardem na nohách vznášíte podél horských hřebenů a překonáváte sněžné pláně i rychlostí 50 až 70 km v hodině.

Co zde najdete?

 • 50 km sjezdovek obsluhovaných 24 vleky
 • snowpark
 • 3 upravované okruhy pro běžkaře
 • 3 babyparky
 • systém umělého zasněžování je schopen pokrýt 78 % lyžařské plochy (kromě výjimečných situací s obzvlášť nepříjemnými povětrnostními podmínkami)

Více informací: www.vallidelcimone.it

Corno alle Scale

Corno alle Scale, Lyžování, Snowboard Corno alle Scale, Lyžování, Snowboard Zdroj: Profimedia.cz, Archiv

Toto lyžařské středisko představuje velký přírodní amfiteátr, který se rozprostírá v podobě vějíře od vrcholu Corno alle Scale k úchvatnému jezeru Scaffaiolo. V letošním roce oslavuje návrat Alberta Tomby. Na tomto sněhu se Alberto narodil, vyrostl a připravoval na světové úspěchy, které ho vynesly na nejvyšší místo v dějinách lyžařského sportu.

Co zde najdete?

 • 36 km sjezdovek obsluhovaných 5 sedačkovými lanovkami, vleky a 2 mobilními pásy
 • snowpark
 • přírodní park Corno alle Scale o rozloze 5 000 hektarů pro pěší turistiku
 • 80 % sjezdovek je uměle zasněžováno, což umožňuje lyžovat v průměru 150 dní v roce

Více informací: www.cornoallescale.net

Cerreto Laghi

Cerreto Laghi, Lyžování, Snowboard Cerreto Laghi, Lyžování, Snowboard Zdroj: Profimedia.cz, Archiv

Příjemný snadno dostupný areál Cerreto Laghi je ideální pro ty, kteří si chtějí odpočinout od rozlehlých středisek. Čas, který nebudete chtít věnovat lyžování, můžete strávit například v moderním objektu Ledového paláce.

Co zde najdete?

 • 16 km sjezdovek obsluhovaných 3 sedačkovými lanovkami, vlekem a mobilními pásy
 • snowpark se skoky, raily, nočním osvětlením a hudební produkcí
 • dva běžkařské okruhy délky 7 a 5 km schválené pro mezinárodní závody
 • 35 sněžných děl zasněžuje 10 km sjezdovek

Více informací: www.cerretolaghi2004.it

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Test: Vy a alkohol

Pijete přiměřeně nebo máte s alkoholem problémy? Je na čase se nad vším zamyslet, či patříte mezi ty, kteří se hlídat nemusejí? To vám prozradí náš…

Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU