Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Informací není nikdy dost aneb Nebe a dudy - Izrael a Libanon

Informací není nikdy dost aneb Nebe a dudy - Izrael a Libanon
Informací není nikdy dost aneb Nebe a dudy - Izrael a Libanon
Zdroj: archiv

Leží vedle sebe na pobřeží Středozemního moře a dohromady mají rozlohu třikrát menší než Česká republika. Bývalé „Švýcarsko Východu“ zotavující se ze zničující občanské války a jeden z nejmladších států světa, který od svého vzniku zažívá jeden konflikt se sousedy za druhým.

Vítejte v Izraeli a Libanonu. V krajích, kde se podle legend procházely ústřední postavy víry židů, křesťanů i muslimů a kde se dnes životy lidí ubírají tak rozdílnými cestami, že to skoro ani není k uvěření.

Zdroj: archiv Zarážející kontrasty se však zdaleka netýkají pouze poměrů na obou stranách horké hranice. Uvnitř samotného Izraele stojí dvě města, která jakoby pocházela z úplně opačných koutů zeměkoule. Starobylý Jeruzalém s kořeny zapuštěnými do samotných počátků lidské civilizace a moderní Tel Aviv se skleněnými mrakodrapy a nočním životem.

Zdroj: archiv

Během přednášky Michaela Fokta poznáme obě metropole, z nichž každá si činí nárok na titul hlavní město, navštívíme údajně nejstarší město světa, ponoříme se do jezera, kde plavou i neplavci, vydáme se na mořské ryby do hor, poznáme snad nejsvatější kilometr čtvereční na světě a zjistíme, kde najdete v Tel Avivu české stopy vryté do mapy i života moderního města.

Přednáška se koná ve středu 28. ledna 2015 od 19 hodin v malém sále Městské knihovny v Praze, Mariánské nám. 1, Praha 1, vstupné 40 Kč.
 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


S láskou, Rosie

S láskou, Rosie

Láska a sex nám umí udělat ze života nebesa i peklo, to vědí v Notting Hill, ví to Bridget Jones i ti, kdo mají Lásky čas. Ví to i film S láskou,…

Akční letáky