Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Filmy, u kterých se nevyplatí usnout

Filmy, které za to stojí!
Filmy, které za to stojí!
Zdroj: TV Prima, TV Nova, Česká televize

Jsou totiž skvělé, tak si uvařte kafe(.cz) a podívejte se v televizi na hubatou Julii Robertsovou, přitažlivého Roberta Redforda, nejblonďatější blondýnku, jakou kdy kamera zachytila, a unikátní dokument Nesvatbov, vyznamenaný řadou cen.

NA ODPOLEDNE

Erin Brockovich, TV Nova, 16. 10. 2011, 12:10

Kdo by neznal příběh ženy, která dokázala díky své vytrvalosti pomoci hned několika rodinám a porazit miliardovou společnost? Erin Brockovich je životopisným dramatem a téma příběhu je někdy až těžko uvěřitelné. Film vás dokonale přesvědčí o tom, že i v dnešní uspěchané době na světě existují lidé, kteří jsou ochotni pomoci svým bližním, aniž by očekávali něco nazpět. A právě o tom je film s Julií Roberts v hlavní roli.

Zdroj: TV Prima, TV Nova, Česká televize

Kafe.cz zjistilo:

  • Opravdová Erin Brockovich si ve filmu zahrála servírku jménem Julia
  • Julia Roberts dostala jako první herečka za film více než 20 milionů dolarů


Krajina s nábytkem, TV Prima, 16. 10. 2011, 13:00

Tento neprávem opomíjený film z roku 1986 v sobě skrývá střízlivě vyprávěný příběh o tom, jak jeden jediný neuvážený životní krok může změnit celý zbytek života. Herec Vladimír Javorský v něm navíc přímo exceluje. Režisér Karel Smyczek dal prostor mužské naivitě a sleduje ve velmi povedeném filmu klikaté cesty seberealizace a zodpovědnosti. Jaké to je pro mladého muže zapadnout do života až po uši a muset se se všemi těžkostmi rychle vyrovnat? Rozhodně si jej nenechte ujít.

KOMEDIÁLNÍ PODVEČER

Pravá blondýnka, TV Nova, 15. 10. 2011, 16:25

Blondýnky často bývají terčem vtipů a nemálo z nich má přívlastek „hloupá blondýna“. Jenže i ty mohou vystudovat práva a nakonec usvědčit díky kosmetickým trikům mladou vražedkyni. A pak se z nich teprve stanou ty pravé blondýny, které prorazí do velkého světa. Film rozhodně neurazí, pobaví, uvolníte se u něj a je natočen s velkou nadsázkou, takže ho neberte příliš vážně. Snímek je ukázkou toho, že hlavní hrdinka Reese Witherspoon si sama ze sebe umí udělat srandu.

Zdroj: TV Prima, TV Nova, Česká televize

NA VEČER

Nesvatbov, ČT 2, 13. 10. 2011, 20:00

Československé dokumentární vody se rozrůstají o velmi povedené filmy. Jeden z nich vám přináší Česká televize. Situační dokumentární film o starostovi středně velké vesnice, který se snaží dát dohromady třicátníky, kteří ve vesnici zbyli na ocet. Ke svému boji s třicátnickou samotou používá různé prostředky: nabídl nemalou finanční odměnu za každé nově narozené dítě, nabádá místním rozhlasem k plození dětí… ale nic nezabírá.

Zdroj: TV Prima, TV Nova, Česká televize

Kafe.cz zjistilo:

  • Snímek byl vybrán na řadu festivalů po celém světě a získal několik mezinárodních ocenění, například na Berlinale 2011 Cenu čtenářů časopisu Der Tagesspiegel pro nejlepší film sekce Forum, Cenu pro nejlepší dokument na filmovém festivalu v chorvatském Vukovaru, Cenu pro nejlepší dokument na Festivalu Cinematik 2011 v Piešťanech, Cenu Dagmary Táborské za nejoriginálnější dokument tvůrce do 35 let na Finále Plzeň 2011 za její humorný a autentický pohled na současný demografický problém. Nominován byl i na Cenu Pavla Kouteckého, Cenu za nejlepší dokument v rámci Českého lva a na Cenu české filmové kritiky.

Zaříkávač koní, ČT 1, 15. 10. 2011, 21:25

Až s nadzemskou lehkostí natočený a perfektně převyprávěný příběh o cestě z tragédie znovu do života odehrávající se v panensky čisté montanské přírodě. Příběh o těžce zkoušeném vztahu člověka s koněm i člověka s člověkem, o nalezení lásky a o sblížení. Robert Redford se u tohoto filmu posadil také na režisérské křeslo a natočil povedený snímek o často zapomínaných životních hodnotách. A přestože se chvílemi film zdá až příliš dlouhý a pomalý, stojí za to dokoukat ho až do konce. 

Zdroj: TV Prima, TV Nova, Česká televize

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky