Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Festival fotografie přírody

Festival fotografie přírody
Festival fotografie přírody
Zdroj: National Geographic
Prohlédněte si všechny fotografie (8)

Téměř dvě stě padesát velkých fotografií nabízí návštěvníkům Novoměstské radnice v Praze největší akci tohoto druhu u nás - opravdový festival fotografie přírody.

Respektovanou značku National Geographic Society si mohou čeští čtenáři vychutnávat v rodném jazyce už devátým rokem. Spolu s českou redakcí časopisu, který se stal ve světě měřítkem nejvyšší kvality obsahu i formy ve své kategorii, knižní, DVD a další značkovou produkcí, přichází National Geographic Česko s pravidelnými výstavami toho nejlepšího ze svých pokladů – špičkových fotografií přírody.

Na Festivalu fotografie přírody v pražské Novoměstské radnici proto velkoformátové fotografie National Geographic nemohou chybět. Zcela nová a v České republice dosud neuvedená kolekce úchvatných obrazů pochází ze „zlatého fondu“ společnosti a od jejích kmenových autorů, Mattiase Kluma, Jodi Cobb, Chrise Johnse a dalších.

Festival fotografie přírody Festival fotografie přírody Zdroj: National Geographic

Potřetí se v České republice představuje také aktuální, trochu skandální ročník nejprestižnější světové přehlídky WILDLIFE PHOTOGRAPHER OF THE YEAR. Soutěžní přehlídka, které se účastní každoročně několik tisíc nejlepších amatérských i profesionálních fotografů přírody z celého světa, vysílá do Novoměstské radnice stovku nejlepších fotografií. V České republice velmi oblíbená fotografická disciplína má na výstavě také své špičkové zástupce.

Mimochodem, mnozí z nich s českou redakcí National Geographic také v minulosti spolupracovali. Unikátní snímky ledňáčků vystavuje Jan Halady, převážně africkou divočinu najdeme na snímcích Václava Šilhy a Petra Slavíka, nechybí známá jména Rostislava Stacha a Ondřeje Prosického. Českou reprezentaci doplňuje, pro mnohé možná překvapivě, Dan Bárta s výtvarně i technicky pozoruhodnými snímky vážek, fotograf Jan Foltán a autor unikátních podmořských fotografií Jiří Karbus. Pohled za mříže zoologických zahrad nabízí kurátor festivalu Pavel Radosta a sérii dílčích výstav završuje netradiční projekt fotomanipulací sdružení Vincent van Q. 

FESTIVAL FOTOGRAFIE PŘÍRODY

Novoměstská radnice v Praze, Karlovo nám. 1 (vchod z Vodičkovy ulice) 
denně 10 –18 hod
23. 9. – 31. 10. 2010
www.wpy.cz

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky