Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Estonsko: Eurovíkend za pár tisíc

Zdroj: Estonian Tourist Board, Profimedia.cz

Estonsko nepatří mezi nejčastější turistické cíle Čechů. Ale proč sem nevyrazit třeba na prodloužený eurovíkend, když zpáteční letenku do metropole Talinu seženete za necelé tři tisícovky? Podívejte se s námi na fotografie z téhle pobaltské země...

Vítejte v Talinu

Hlavním městem Estonska a zároveň místem, kam většina Čechů přilétá, je Talin (Tallinn). Toto krásné město bylo významným přístavem už v desátém století. A třeba v roce 1154 slavný arabský učenec Al Idrísí zmiňoval místo Kalevanlinna (dřívější jméno Talinu). Architektura Talinu, respektive jeho Starého města (je zapsané v UNESCO), je velice podobná rázu českých měst. V tomto směru máme k Estonsku blízko. Estonsko je navíc bezpečnou zemí, proto ani toulky nočním Talinem nejsou vyloučené. Takhle například vypadá ulice Viru v noci.

Tipy Kafe.cz

Praha/Ruzyně – Talin/Ulemiste
Cena: 2.780 Kč (konečná cena zpáteční letenky pro 1 osobu včetně všech tax a poplatků)
Poznámka: Jde o nejnižší cenu, která byla platná včera v 19.15 hodin.

Země plná pevností

Když vyrazíte za hranice Talinu, navštívíte řadu krásných měst. Mezi oblíbené cíle patří třeba biskupský hrad Haapsalu z roku 1279. Z rozsáhlého komplexu zbyla jen věž a hradby, k nimž je připojena románsko-gotická katedrála. Ve městě Narva pak najdete velkou pevnost. Měla chránit zdejší přístav, to proto byla v sedmdesátých letech 13. století založena. Na protějším břehu byl v roce 1492 vybudován rozsáhlý hrad Ivangorod.

Vůně venkova

I místa, kam ruch velkoměsta vůbec nedolehne, jsou půvabná. Starobylá rybářská vesnička Altja třeba vznikla už v roce 1465 a turisty láká hlavně svéráznými rybářskými domky. Také pozorování ptactva paží mezi důvody, proč do Estonska míří turisté. Stěhování ptactva na západě téhle pobaltské země je skutečně nezapomenutelnou podívanou, a to i pro laika.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky