Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Deštivý víkend s TV tipy - Titanic i romance Willama s Kate

Klidný víkend s TV tipy
Klidný víkend s TV tipy
Zdroj: TV Prima, TV Nova, Česká televize

Oslav jste si nejspíš užili dost a dost, a proto si tento víkend dejte trochu oraz a s celou rodinou si užijte poklidný víkend v teple domova. Venku to nejspíš stejně nebude na dlouhé výlety, zatím nás totiž trápí aprílové počasí.

KATASTROFICKÝ FILM

Titanic (1/2), ČT 1, 14. 4. 2012, 17:00

Možná čekáte ten nejslavnější film o potopení slavné lodi s Leonardem DiCapriem a Kate Winslet, ale pletete se. Nebyl natočen jen jeden film. Ke stému výročí katastrofy parníku Titanic připravila britská televize ITV k uvedení ambiciózní sérii, pod kterou je podepsaný oscarový scenárista Julian Fellowes (Česká televize z jeho pera v současnosti uvádí oceňovaný kostýmní seriál Panství Downton). Originální dramatické ztvárnění osudových událostí, které vedly k neštěstí, uvádíme přesně v den katastrofy. Česká televize se tímto exkluzivním uvedením připojí k mnoha světovým stanicím, které tuto zbrusu novou dramatizaci uvádějí ve slavnostní premiéře ve stejném čase. Druhý díl pak očekávejte 15. 4. v 16:55.

Zdroj: TV Prima, TV Nova, Česká televize

PSYCHOLOGICKÝ THRILLER

Sedmý hřích, ČT 1, 14. 4. 2012, 21:45

Hlavní postavy melodramatického příběhu, který se odehrává na Kubě v osmdesátých letech devatenáctého století, ztvárnily známé herecké hvězdy Angelina Jolieová a Antonio Banderas. Příběh zrazené vášně a zločinu natočil podle svého scénáře americký režisér Michael Cristofer, který se jím pokusil vzdát poctu klasickému hollywoodskému žánru, filmu noir, a současně nabídnout divákům jakýsi současný psychologický thriller. Předlohou k filmu se stal román Valčík z temnot amerického spisovatele Cornela Woolriche, který jej vydal v roce 1947 pod pseudonymem William Irish. Do filmové podoby je převedl již dříve známý francouzský tvůrce François Truffaut pod názvem Siréna od Mississippi.

Zdroj: TV Prima, TV Nova, Česká televize

KOMEDIE

Spiklenci, Prima family, 14. 4. 2012, 10:40

Příjemná komedie s Whoopi Golbergovou o tom, jaká je v obchodním světě nadvláda mužů, ale přesto se mezi nimi dokáže prosadit i žena s čichem na dobrý obchod. Jenže má to háček, žena to totiž nikdy nebude mít úplně jednoduché…a proto je nucena skrývat se a vystupovat jako muž. Díky této chytlavé komedii můžete strávit příjemné víkendové dopoledne spolu s rodinou a lenošení nebudete litovat.

Zdroj: TV Prima, TV Nova, Česká televize

ROMANCE

William a Kate, TV Nova, 15. 4. 2012, 12:45

Která z nás by nezáviděla alespoň v koutku duše Kate, že se jí podařilo ulovit dědice anglického trůnu a stát se princeznou a možná někdy i královnou? Jednoduchý příběh, který se opravdu hodí na pokoukání z postele, je takovou moderní „pravdivou“ popelkou. Vypráví příběh, jak obyčejná dívka našla svého prince a jak se její přátelství s princem Williamem změnilo v lásku. Ať už zpracování uvěříte nebo ne, myslete na to, že i vy nejspíš máte doma toho svého prince…tak si toho važte.

Zdroj: TV Prima, TV Nova, Česká televize

SCI-FI FILM

Astronautova žena, TV Nova, 15. 4. 2012, 23:15

Psychologický sci-fi horor, ve kterém se idylický život šťastného páru během několika minut změní v hrůzné drama. V hlavních rolích uvidíte skvělého a charismatického Johnyho Deppa a jeho hereckou kolegyní je Charlize Theron. Přestože diváci jsou rozděleni na dva tábory, kdy jeden tvrdí, že jde o skvělý film, a druhý, že ústřední dvojici ještě nikdy neviděli ve slabším snímku, nakonec si dokonale užijete bušících srdcí a tajemné silné atmosféry.

Zdroj: TV Prima, TV Nova, Česká televize
 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Test: Co víte o pavoucích?

Pavouků se leckdo štítí. Odpor k nim může být až diagnózou. Jiní je naopak mají rádi, protože jim prý nosí štěstí.

Akční letáky