Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Cyklovýlet i pro děti: Rovinky u Staré Boleslavi

Zdroj: Profimedia.cz

Rádi byste poprvé vyzkoušeli novou cyklosedačku, vozík či tažnou tyč, kterou jste si pořídili pro nejmenšího člena rodiny? Nebo hledáte inspiraci, kam byste mohli s dětmi vyrazit? Tak hurá do lesů u Staré Boleslavi!

Lesy, rovinka, říčka

Potřebné rodinné cyklovybavení máte, teď už jen najít příjemný rovinatý terén, klidné cesty a pěknou přírodu! Pro takové ideální podmínky však nemusíte hned jezdit do cyklisticky přepychově vybaveného Rakouska, pro test fyzičky vaší rodiny vám stačí zajet kousek za Starou Boleslav. Rozlehlé smíšené lesy, příjemné rovinaté silničky (na některé mají auta zákaz vjezdu) a blízká (poměrně čistá) řeka Jizera přímo vybízí ke strávení víkendu ve znamení nenáročné rodinné cyklistiky.

A jedem!

Osvědčeným místem pro začátek výletu je obec Nový Vestec nebo Kárané, které spojuje most přes řeku Jizeru. Pod ním nalezneme příjemnou restauraci s venkovním posezením, houpačkou a schody rovnou do řeky, kde si na konci vyjížďky lze ochladit unavené nohy. Pak už se můžeme vydat po modré turistické značce podél Jizery směrem na Otradovice (tam nalezneme další příjemnou »osvěžovnu«).

Zdroj: Profimedia.cz

Do města nebo do lesů?

Z Otradovic pokračujeme asi 1 km po silnici, až narazíme na levé straně cesty na žlutou turistickou značku. Ta nás vtáhne do příjemného stínu vzrostlých borovic a listnáčů. Čeká nás pár velmi příjemných kilometrů po lesních cestách, ty nás dovedou až na okraj Staré Boleslavi. Nyní je již jen na našem rozhodnutí, zda se necháme zlákat prohlídkou centra města (po žluté), nebo odbočíme a pojedeme opět lesem po modré značce zpět k Jizeře. A pak už hurá na kafíčko, limonádu a pivo! Celý okruh je dlouhý zhruba 10 – 11 km.

Že to nestačí?

Potom vám nezbude nic jiného, než si zakoupit dobrou mapu a vydat se na průzkum této středočeské oblasti, která nabízí kromě okolí Staré Boleslavi také nedalekou chráněnou krajinnou oblast Kokořínsko, kde se také parádně projedete.

Zdroj: Profimedia.cz

Mělnicko a Kokořínsko - turistická mapa

Podrobná mapa v měřítku 1 : 50 000 (1 cm = 500 metrů) zobrazuje vedle základního obsahu (všechna sídla a jejich části, železnice, silnice, hlavní cesty, vrstevnice po 10 m, výškové kóty atd.) také kompletní síť turistických značených cest a podrobný turistický obsah: hrady, zámky, zříceniny, rozhledny, přírodní rezervace, místa dalekého výhledu a mnoho dalšího. Na rubu mapy najdete detailní popis zajímavých míst, barevné fotografie a kilometráž turistických značených cest.

Máte také nějaký osvědčený tip na nenáročný rodinný cyklovýlet?

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky