Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Co vám na dovolené nesmí chybět

Zdroj:

Pár rad pro příjemné cestování a prázdninový pobyt s dětmi … cestujte v klidu a pohodlně.

Užívat si volných dní, vytoužené dovolené a ještě k tomu s milovanými osobami je sen, na který se těšíme prvních šest měsíců v roce. Příprava na dovolenou, zejména však chystání, balení a cestování mohou být ale zážitky dost stresující. Abyste si užili pohodlnější pobyt a cestování, vyzkoušejte několik osvědčených tipů.

Poklidní cestování

Nejjednodušší způsob jak zabavit a utišit dítě při cestování je vzít mu do automobilu jeho oblíbenou hračku nebo třeba obrázkovou knihu. Záleží na věku dítěte, zda si bude prohlížet obrázky a rozpoznávat věci kolem cesty, nebo si číst napínaný příběh z dobrodružné knihy.

Možnou variantou ke knize je přenosný přehrávač, na kterém si můžete pustit film, seriál nebo večerníček na DVD. Zabavíte tak děti mladší i dospívající.

Už žádný křik

Pokud máte dvě děti a máte strach, že se budou o obrazovku s filmem přetahovat a postrkovat; v autě pak bude křik, hádky a pláč -vyberte jim přenosný DVD přehrávač, který má dvě obrazovky. Ty však zobrazují stejný obraz, takže každé dítě bude mít před sebou svoji obrazovku.

Buďte v obraze

Pokud jedete na delší pobyt a nechcete promeškat pokračování večerníčku, oblíbený pořad nebo film - pomůže vám také přenosný DVD přehrávač. Vyberte takový, který bude mít DVB-T tuner - poslouží vám také jako přenosný televizor. Z důvodu bezpečnosti však nemůžete sledovat digitální televizi v automobilu.

Hudba na cestách

Chcete dětem zpříjemnit podvečer oblíbenými zpívánkami nebo chystáte na dovolené večerní grilování s přáteli? Přenosný DVD přehrávač umí přehrávat také hudební soubory v MP3, které máte vypálené na CD nebo DVD nebo uložené na flash disku.

Fotografie oživí vzpomínky

Prožili jste den plný zážitků, které si chcete večer připomenout prohlédnutím nově pořízených fotek? Není problém! Jen vytáhněte svoji SD kartu z fotoaparátu a vložte ji do vstupu v přenosném přehrávači. Můžete si tak pořízené fotografie prohlédnout na větší obrazovce a znovu si tak připomenou hezky prožitý den.

Zapojíte i v autě

A když jste mimo civilizaci? Přenosný DVD přehrávač hraje zhruba 2 hodiny bez připojení do elektrické sítě. V příslušenství je samozřejmě kabel pro zapojení do elektriky a praktický kabel pro použití v autě pro zapojení do 12 V zásuvky, ideální na delší cesty.

Většina přenosných DVD přehrávačů je vybavena otočným displejem, který můžete otočit a položit na spodní část, takže se dítě nedostane k ovládání a také s ním také lépe manipuluje. Pokud však chcete, aby vaše dítě DVD přehrávač vůbec nedrželo, využijte brašnu pro uchycení přenosného DVD přehrávače, která připevní přehrávač na zadní část předních sedadel.

Tak cestujte v pohodě a krásné léto.

Pokud se chcete dozvědět více o sortimentu a jednotlivých modelech značky HYUNDAI, podívejte se na www.hyundai-electronics.cz

Náš tip!

Přenosný DVD přehrávač Hyundai s DVB-T PDP10809DVBT Ideální společník na cesty s úhlopříčkou 26 cm vás i vaše děti. Přehraje hudbu, fotky, pohádky, film, večerníček i vaše oblíbené televizní pořady. Ve vysokém rozlišení.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky